Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Pelican #37755 üzenetére

    Nem lehet, hogy ket kulon dologrol beszeltek?

    O azt mondja, hogy egy jo fotonak elesnek kell lennie, meg zajmentesnek. Mert o olyan fotokat szeret nezni. Ezzel nincs semmi gond szerintem.

    Ettol lehet meg a foto tok unalmas, meg semmitmondo, de ha egy nagyon jol megkomponalt kep bemozdul, vagy tele van szinzajjal, esetleg a lassu AF miatt a temat nem tudod a megfelelo pozban rogziteni, akkor hiaba lett volna jo a kompozicio es a temavalasztas.
    Persze, okosabb tervezessel, trukkokkel, kitartassal nagyon sok minden megoldhato, de nem mindenki akar ennyire sok energiat beletenni.

    En par eve lementem a Dunahoz kacsakat fotozni. Sony DSLR gepem volt, Minolta Big Beercan objektivvel.
    Eleinte egy madarat sem tudtam elesen megorokiteni, mert a lencse nem volt kepes a gyors fokuszalasra. Vegul manualisra kapcsoltam, es addig vartam, amig a kiszemelt madar a megfelelo pozba nem vagta magat ott, ahol a fokuszmezo volt. Orakig tartott. Mindezt ugy, hogy majdnem vegig a keresoben volt a szemem, es szinte vegig ugyanabban pozban voltam.
    Mondanom sem kell, hogy olyan nyakfajassal, vallfajassal mentem haza 3 jol sikerul kep utan, hogy napokkal kesobb is ereztem.
    Egy mai Canon szettel azt a harom kepet 10 perc alatt be tudtam volna gyujteni, par ora alatt meg tovabi 100-at is.
    Mivel ez nalam hobbi, csak arra kell, hogy a monitoromon hatterkepnek beallitsam a kepeimet, meg ismerosoknek megmutassam, ha erdekli oket. Osszessegeben nem nagyon erte meg a Minolta lencsevel szerencsetlenkedni, de ketsegtelen, hogy sokat tanultam belole.
    Annyi haszna azert volt, hogy a jeges tajat a Minolta szinei szebben adtak vissza, mint egy mai steril, elethu szinu optika.
    Azzal kapcsolatban viszont nekem is ketsegeim vannak, hogy egy alap Canon szettnel kell-e nekem komolyabb gep ilyen hobbi celra. Leginkabb az elesseg hianya szokott zavarni a gyengebb lencsekben, es a zavaros hatterelmosas. Ezzel az uruggyel milliokat is el lehetne kolteni hobbi fotozasra. :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Pelican #37755 üzenetére

    nem a géptől lesz jó egy fotó

    Kerestem a topik összefoglalójában a "jó fotó" ismérveit, de nem találtam :(

    Van egyáltalán generális meghatározás arra, hogy mitől jó egy fotó?

    (A generális meghatározás alatt azt értem, hogy a definíció egyaránt ráhúzható-e minden kategóriában készült fotóra, vagy kategóriánként eltér az, hogy mi a "jó fotó").)

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák