Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zso79

    őstag

    válasz *Ropi* #33351 üzenetére

    Segítő szándékkal írtam, jeleztem Neki privátban is. Én is sokat olvastam erről anno a beszerzés előtt és nem állítom, hogy nem valós a hiba, sőt! dpreview-n még volt valahol egy survey is, hogy mik a tapasztalatok és ott érdekes módon nagyon sok németországi probléma volt. Én több obit is próbáltam, szerintem a photoexpon fent volt 50/1.2, 50/1.4. 135/2, 35/2 és egyikkel sem volt baja. Volt saját tamron 17-50/2.8 problémamentesen, végül egy 17-55/2.8 maradt az állandó, szintén gond nélkül. Most van egy 50/1.8 STM kölcsönben, hogy azért lehessen próbálni, ezzel sincs gondja.

    Mégegyszer: nem állítom, hogy nincs ilyen hiba, de nagyon sokan használjuk gond nélkül, itt a topicban is van /volt pár "kolléga" ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz *Ropi* #33351 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!

    És köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmemet az AF problémára. Ez engem önmagában még nem rettent el, nagyjából tudom, hogy milyen könnyen "rásül" egy-egy kütyüre valamilyen hibajelenség és, hogy ez milyen "tömegpszichózist" tud okozni. :)
    Miután csak egy 1.8/ 50-es fixem van, ahol ez a hibajelenség jelentkezhet (illetve egy 2,8-as Tokina 11-16) a többi objektívem fix 4-es így azért nem riaszt rettenetesen, de legalább tudom, hogy mire érdemes odafigyelni. És ez is megerősít, hogy rendes boltból vásároljak, ahol szükség szerint érvényesíteni tudom az elállási jogomat.

    A 80D számomra nem ad annyi pluszt mint amennyivel többe kerül (+100.000Ft).

    A 760D most kedvező árú a MM-ban (192e) és vonzó is, engem az zavar kicsit, hogy RAW-ot csak max. méretben készít (ha jól látom) nekem pedig sokszor elég lenne kisebb felbontás is. És ha videózok, akkor jól jönne egy mikrofon bement is...

    Köszönöm az észrevételeket!

Új hozzászólás Aktív témák