Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyixXx

    senior tag

    válasz máyköl #2817 üzenetére

    namármost...az előbb még igazat adtál abban, hogy épp nincs két azonos kategóriájú canon gép, aminél megérné a bizniszelés. miről is beszélünk akkor?
    értem, hogy elvileg megéri megvenni a drágát, eladni és megvenni az olcsót, de most figyelj:

    tegyük fel az alapötleted a 200k-s különbséggel. mondjuk canon 3D és canon 4D között(hipotetikus példa). megveszed a canon 4D-t 500k-ért, de neked a 3D jó a munkádhoz, ami viszont csak 300k-ba kerül. eladod a 4D-t 500k-ért, megveszed a 3D-t 300k-ért és ott virít 200k még a kezedben. de te ezt a 200k-t már egyszer kifizetted a 4D-re, tehát ez a 200k amúgy is a zsebedben kellett, hogy legyen. semmit sem nyertél a bizniszen, sőt buktad a tranzakciós és minden egyéb költségeket, mert ahogy kihoztad a géped a boltból, azt ugyanannyiért már nem fogod tudni eladni.

    no offense, tessék körültekintőbben érvelni ;) :K

    Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz máyköl #2817 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólóval, teljesen értelmetlen vita, mert pusztán elméleti, gyakorlatban ilyet nem fogsz tudni csinálni, ilyen egyszerű a dolog.
    Ha azonos áron tudsz venni két gépet, az azért van, mert azonos árértékük van, ha nem azonos az értékük, akkor az olcsóbbat olcsóbbért tudod megvenni, ennyi. Ráadásul nem tudom hogy jöttek ezek az elméleti fejtegetések, a legkevésbé sem elméleti a kérdés: EOS 300D vagy 350D. A 300D mellett is lehet érveket találni (igen, lehet, hogy mást ne mondjak, a nagyobb keresőt), és természetesen a 350D mellett is, ennyi, ilyen mutyizást kár ide keverni, semmi gyakorlati értelme.

Új hozzászólás Aktív témák