Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz KTTech #2226 üzenetére

    Persze, ezért mondtam, hogy olyan körülmények között, ahol a fénymérés nem megbízható. Ha te legtöbbször ilyen körülmények között használod, akkor értelemszerű az M mód, és nem látom, hogy bármennyire is ellentmondana anak, amit írtam ;)

    PNP: Igen, ez is egy plusz használhatósága az M módnak, való igaz. Fix fénymennyiség mellett az expót így a legkönnyebb fixálni. Egy kicsit kevesebb agresszió mindenesetre nem ártana. A legtöbb használat mellett nincs értelme, speciális viszonyok mellett van, azt hiszem ezt írtam, javíts ki, ha tévednék. Nem soroltam fel mindent ami ez utóbbi fogalmát kimeríti, de ez pl. nem jutott eszembe, előfordul. És azt sem légből kaptam, hogy aki nem ért a géphez, de mégis valami komolyabbhoz jut, az egyből az M móddal próbálkozna - anélkül, hogy átlátná, hogy az miért is jó, illetve, hogy neki kell-e, csak azért, mert akkor úgy érzik, hogy hűha, valami komolyat csináltak, közben meg az esetek döntő többségében nincs rá szükségük és sokkal jobban járnának akár az Av-vel akár a Tv-vel. Aki tudja mit csinál, és tudja, hogy miért is kell neki az M mód - nos erre mondtam volna valami rosszat? Azt, hogy sznob? Egyáltalán használtam valaha ezt a szót a fórumon? Aligha. Szóval hátrébb az agarakkal, ha kérhetem, hidd el, ha normálisan kapásból támadás nélkül kiegészítessz, akkor is megértem, és akkor is igazat adok, ha speciel igazad van, mint jelen esetben. Viszont ez kiegészítés nem (sem) mond ellent annak, amit írtam.

    Elárulom, én valószínűleg többször használok M módot, mint Av-t, vagy bármi mást, de ennek is megvan az oka, és nem, még ettől sem lesz egy cseppel sem több értelme a legtöbb helyzetben M módot használni, amivel egy hobbista a géppel való ismerkedés szakaszában találkozik.

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz KTTech #2226 üzenetére

    Itt gyanum szerint te vagy a kivétel. Nem ismerek mégegy fotóst rajtad kívül aki esküvőn 90%ban Mben tolná. Egyet sem. Persze biztos van, manual obival is tuti fotoznak esküvőt.
    Meg az értelmét se látom.
    Ez nem müterem.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák