Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csacsi77

    senior tag

    válasz greenmukk #16204 üzenetére

    Öndicséret mindig büdös, de az én eladó 50D-mel jobban járna a barátnőd. Direkt nem linkelem be, mert nem nagyon lehet, de ha rákeresel a Hardveraprón, akkor láthatod.
    A 350D-ért nem adnék 80 eFt-ot. Inkább olyan hatvan körül.

    Öreg fater megoldja!!!!

  • Ed Parker

    nagyúr

    válasz greenmukk #16204 üzenetére

    ennyi pénzért inkább vegyél egy 40D-t,ha még Ropinak megvan,azzal nem járna rosszul.

  • *Ropi*

    félisten

    válasz greenmukk #16204 üzenetére

    Röviden: ne vegye meg, mert inkább megutálni fogja miatta a fotózást mint megszeretni. ;) A váz még elmegy, de a tartozékok semmit nem érnek. Bővebben:

    A legfontosabb, hogy még becsült expószámot sem írt a vázról, ez így orosz rulett...Egyrészt a 350D-k zárját ~50000 expósra tartják, másrészt alkatrészt már nem nagyon találni hozzá csak bontóban, tehát a javíttatása kb. "mission impossible". Plusz adalék: a 350D ISO 1000-ig használható normálisan, onnantól zajgyár és mosógép. Ahhoz, hogy normálisan használható záridőket kapjon sötétebb helyeken, ISO 1600-3200 is kevés lehet.

    - A Canon 28-90 még a filmes érában volt a kitobi. A filmnek mindegy, hogy milyen a rá beeső fény szöge, a digitális szenzornak viszont nagyon nem. Emiatt ez az üveg felejtős digitális vázon.

    - Canon 80-200: mivel nem írta az eladó, hogy a 4 változata közül melyik, feltételezem, hogy nem a 80-200/2.8L, ami önmagában többe kerül, mint ez az egész hóbelevanc együtt. ;) A maradék 3 változat meg ugyanaz a kategória, mint a 28-90. :U

    - Soligor közgyűrűk...Bolti ára 2008-ban 33.990Ft volt. ---> Kit érdekel? ;) Én speciel 27000-ért vettem akkoriban...1,5 évre rá meg bejött 20000-ért az, ami már a kommunikációt is átvitte az objektív és a váz között.

    - Soligor "állvány": vicc kategória.

    - A szűrőkből egyedül a cirkulár polár ér valamit (de az sem egy minőségi darab), a többi csak levélnehezéknek lenne használva hosszútávon. ;)

    "A fent lévő váz fotója nem az eladásra kínált gépről készült." ---> Miért nem, mi titkolni valója van? Semmiből nem áll egy mobillal lefotózni: nem stúdióban stackelt, fülétől a farkáig tűéles Yuri Arcurs-szintű termékfotót vár az ember, viszont a bizalmat nagyban növeli ha az eladó felvállalja a termékét. :U

    "Hibák:
    1. A géphez nem jár az eredeti Kit obi
    2. Mindkét objektív takarósapkáját rögzítő gumi kinyúlt, cserélni szükséges különben fotózáskor a lengedező takarósapkát könnyű elhagyni
    3. A cirulár polár szűrőnek a forgatást segítő kis füle letört kb. 1 hetesen, én anélkül használtam, de nem okozott gondot.
    4. Az egyik objektív fenéksapkája lehet, hogy elveszett, még előveszem a gép dobozát, hátha abban van.
    5. A hordtáskára egy tisztítás ráférne"

    1, Ez inkább előny mint hiba: ismerve annak a kitobi szériának a tulajdonságait. ;)
    2, Mi a...? gyárilag nincs tartó gumi, ez valami házilag tákolt megoldás lehet... :F
    3, Az egyetlen valamit is érő szűrő is sérült...
    4, Q®vá®a rendetlen az eladó. :(((
    5, Nem csak rendetlen, de "szociálisan érzéketlen" (értsd: bunkó ;]) is, mert az a legelemibb, hogy eladás előtt kitisztítom a táskát és a többi eladásra váró terméket (egyrészt, mert megtisztelem vele a vevőt, hogy ne másnak a telibehányt mocskát kelljen vakarnia a cuccról, mielőtt használatba venné, másrészt meg mert esztétikailag pozitívabb élmény, könnyebben eladható), nem pedig a leendő vevőt nézem takarítónőnek... :W

    Pénztárca vastagságától függően ha mindenképpen 350D-t akartok venni, akkor itt van egy portrémarcsával 40-ért. Vagy egy olcsó 40D vagy olcsóbb 50D és a 18-55/3.5-5.6 IS kitobi ajánlott. :U

    Na amíg megírtam ezt a szösszenetet, addig részleteiben megválaszoltátok. :D

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Zozzer888

    addikt

    válasz greenmukk #16204 üzenetére

    Ez így ahogy van,nagyon nagyon jó indulattal ér 50-60 között.A 80 vicc

    ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Új hozzászólás Aktív témák