Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz tomazin #401 üzenetére

    Nem, valószínűleg nem fogja fel. De próbálkozni szabad :)

    Nemtudom mikor kerültél fel pestre, meg arra sem emékszem már, hogy mikor volt ezerhat a bérlet. De arra emlékszem, hogy pár éve még ~100 forint volt egy kiló kenyér, most ~180. Nem a bérletár nő drasztikusan, az életszínvonal esik.
    Azt meg értem én, hogy vannak, akik kényszerből bliccelnek, mert egyszerűen már nem fér bele pl. a koleszosnak a bérlet, de:
    - Általában ők ezt szégyellik, nem büszkék rá és főként nem hencegnek vele, hogy b@meg én már X éve bérlet nélkül járok mert csak és kapják be.
    - Ők nem küldik el az őseibe fennhangon az ellenőrt, mikor az a bérletüket meri kérni (micsoda pofátlanság mi?) hanem inkább csöndben megbújnak a sarokban / leszállnak gyorsan stb..
    - És talán a legfontosabb amikor lesz rá akkor meg fogják venni a bérletet.

    Az általános paraszt meg szörnyen büszke rá, hogy ''aköcsögellenőr az aztán mit képzel'':
    - hogy mer személyit kérni tőlem?
    - egyáltalán hogy meri a jegyemet kérni tőlem?!
    - sőt, hogy van pofája megfogni mondjuk a karomat vagy beszólni ha bunkó módon meg sem állok az ellenőrzésnél...
    - meg egyébként is minek bérlet? szar a BKV, szar a színvonala, meg úgy alles cuzamen. meg még gonosz mód monopol is / itt jegyezném meg, hogy a BKV mint személyszállító vállalat egyáltalán nem monopol, millió egyéb személyszállító cég van csak budapesten, úgy hívják őket, hogy taxi ill. sofőrszolgálat/, sőt büdös is van rajta meg tömött. De azért használom, mert ócsó (főleg úgy, ha nem fizetek érte semmit) meg amúgy is ki vagyok én, hogy gyalog járjak? :U

    A javaslatom, hogy takarodjon el mindenki a BKV-ról aki úgy érzi színvonaltalan és ezért nem vesz jegyet. Mindjárt 40%-al kevesebb utas lesz ugyan annyi bevétel mellett. Nekem komfortosabb lesz, az biztos. Ellenőr is kevesebb kell majd, meg biztonsági őr is (kétlem azok basznák szét a buszt / trolit / villamost / buszmegállót akik havonta veszik a bérletet), és úgy összességében tisztább, kényelmesebb és jobb lesz a tömegközlekedés. éljen!


    V.Stryker:
    Ezt becsülöm benned, hogy legalább a büntetésekhez adtad a neved és befizeted őket

    [Szerkesztve]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák