Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    sziasztok!
    egy kis segítségre lenne szükségem.
    van a cégnél egy gép, ami még régebben működött, de most félre van téve, de most elő akartam megint venni, de nem akarja az igazat.
    valamilyen asus p4p800 alaplap van benne, ezt írja ki a logóra, de hogy most deluxe vagy milyen, azt már nem tudom.
    a procit sem tudom, milyen, mert én amd-párti vagyok és abszolút nem vagyok képbe az inteleknél, fogalmam sincs, milyen fsb-k meg feszültségek vannak ott stb. úgyhogy bocs ha hülyeséget kérdezek.
    szóval nem tudom, milyen alaplap pontosan, az asus oldalán nem találok ilyet. az biztos, hogy van rajta egy via raid vezérlő is plusszban, de sata nincsen rajta. van viszont valami "instantmusic" bios opciója, ami zenét játszik el gondolom cd-ről, anélkül, hogy a gép bebootolna. (gondolom) ez viszont egyik asus lapnál sincs feltüntetve az asus oladlaán. wifi sincs benne.
    szóval gondolom valamilyen deluxe verzió lehet.

    namost a gond a következő vele: bekapcsolom, elindul, de folyton ugat a bios, hogy last overclocking attempt failed, enter the bios to check, vagy valami hasonló. ha viszont belépek a biosba, akkor ott ki van kapcsolva az overclocking, minden defaultra meg standardra meg autora van állítva. úgyhogy nem tudom, miért ugat, nincsen overclock sehol!
    így azt írja ki a bios, hogy 2.8ghz-es ht proci, és a memória 320mhz (?!). na ez a memória már gyanús...!
    és az a gond, hogy ha BÁRMIT is állítok a biosban, majd a végén save and exit, akkor nem indul újra a gép, ahogy kéne neki, hanem csak fekete képernyő, égnek a ledek, pörög minden, de nem rebootol. resetre sem reagál.
    ha viszont ki- majd bekapcsolom, akkor meg megint kezdi előlről az overclock nyavajgását. :(
    a memóriák ddr400-asok, 2x512 és 2x1gb van benne, kingston.

    annyit tudtam elérni, hogykikapcsoltam a biosban, hogy ennél az overclockingos f1-es hibaüzenetnél menjen tovább a bootolással, és ekkor egy pci-os adpatec scsi kártyán lévő raid tömbről bebootol a windows.

    de szerintem nem jól ismeri fel a procit sem meg a memóriát sem, ez a baja. viszont nem tudom, mit kéne beállítani.

    valami tipp?
    kézzel megpróbáljam az fsb-t, feszültségeket, stb. beállítani? de mennyi ezeknek a prociknak az fsb-je?

Új hozzászólás Aktív témák