Új hozzászólás Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Raymond #5125 üzenetére

    Hm, nem tudtam hogy imádják a C2 tulajok a SuperPI-t, illetve az FSB-s összefüggéssel sem vagyok tisztában. ;)

    Viszont azt nagyjából tudom mit is csinál a SuperPI. A Gauss-Legendre algoritmus segítségével interpolálja PI számjegyeit, vagyis minden egyes közelítésnél az előző ( vagy kiindulási ) eredményeket használja fel. Ez persze önmagában nem magyarázza a stream jellegű feldolgozást. Ehhez még azt is tudni kell hogy olyan sokjegyű számokat ábrázol a memóriában a program ( bináris formában ), amelyek jóval túlmutatnak a lebegőpontos egység pontosságán. Az ilyen számokat meg csak úgy lehet feldolgozni ha a program egy-egy számcsoportot dolgoz fel egyszerre ( ami befér pl. az FPU-ba ) majd a részeredményeket görgeti magaelőtt. Vagyis szekvenciálisan dolgozza fel az adatokat.

    szerk.: Megjegyzem, egyetlen algoritmus kivételével nincs olyan eljárás amivel PI számjegyeit úgy lehetne megkapni hogy ne kelljen tárolni és dolgozni az előző számjegyekkel. De ennek a kivételes algoritmusnak is nő a memóriaigénye a kiszámolandó számjegy pozíciójával összefüggően.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák