Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copass

    veterán

    válasz nfsu17 #1933 üzenetére

    import előtt nézem (nézzük) át.
    irfanview gyorsan berántja a raw-ban tárolt előnézetet. ami pont alkalmas arra hogy lásd érdemes-e feldolgozni egyáltalán. ha nem akkor del (persze legyen egy másolat az egész szettről), ha kiválogattad, akkor azt érdemes beimportálni LR-be.
    export az egész szettre, majd átnézem, aztán javítom amit kell és megint export, megnézem......ördögi kör!:D

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Balinov

    félisten

    válasz nfsu17 #1933 üzenetére

    Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy ertem a kerdest de en igy csinalom:

    import
    library modulban P amit megakarok tartani, X, amit nem.
    attributes-nal kivalasztom, hogy a rejected-eket mutassa (X=rejected)
    torlom a katalogusbol es/vagy a katalogus+hdd-rol ezeket
    ami marad, azon vegigmegyek egyesevel:
    1 (1csillag) amit nem akarok utomunkazni, de emlek leven kesobb meg kellhet
    3 (3csillag) ami talan
    5 (5csillag) ami feldolgozando

    Utana vegigmegyek eloszor az 5*-osokon (asszem a develop modban levo filmstripem is lehet ratingra szurni), aztan a 3*-osokon, ami olyan, megszerkesztem es ha exportalando, megkapja az 5 csillagot.

    Utana Library modul, szures 5*-osokra. Kijelol mindet, es bedobom a publish resz megfelelo szervizebe (hdd export, flickr).

    Nem mondom, hogy nincs ennel tutibb megoldas, soot, ez biztosan favago modszer egy adott szinten, de nalam ez ugy-ahogy muxik.

    B

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • A Zéé

    addikt

    válasz nfsu17 #1933 üzenetére

    én csillagozok mindig az importálás után. Végignézem az összes képet, ami kuka az nem kap csillagot, ami marad az 4-et (5-öt nem adok semmire se, mert olyant úgy se tudok fényképezni :D ). Amivel kapcsolatosan bizonytalan vagyok, az 2-t vagy 3-at attól függően, hogy inkább törlésre, vagy megtartásra érdemes. Miután végigmentem beállítom a filtert a filmszalagon, hogy csak az adott értékűeket mutassa. Csillag nélküliek egyből törlés, utána átállítom, hogy a 4 csillagosokat mutassa, és elkezdek foglalkozni velük. Amikor ez megvan, utána importálom ki egyszerre őket, hiszen csak azokat látom, amik 4 csillagosok, tehát maradnak.
    A 2-3 csillagosokra általában másnap, vagy kicsit később szoktam visszatérni, és eldöntöm, hogy mi legyen velük, de általában törlésre kerülnek.

    szerk: Balinov megelőzött, látom ő is hasonlóan csinálja, mint én :)

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák