Új hozzászólás Aktív témák

  • rayoliviero

    veterán

    válasz toyone #76 üzenetére

    A felső mosfet hűtés nem meleg Linx alatt. Ami a procihűtő mellett van, ahhoz nem férek hozzá, mert belelóg a procihűtő ventilátor, azt nem tudtam megtapogatni. Nem amiatt vette vissza mégsem a szorzót akkor.

    Akkor nem veszi vissza a szorzót, hogyha kb. 72 fok alatt van a proci, akkor biztos, hogy nem veszi vissza. A múltkor felment vagy 76 fokra és már azt hittem nem fogja visszavenni, de vagy 5 kör Linx után már kezdett megint ugrálni a szorzó.
    Így a procit nem szabad engednem kb. 72 fok felé, mást nem tudok csinálni.

    Auto Vcore-on pedig sajnos nem tudom használni a gépet, mert valószínű amiatt voltak a fagyások, pedig a Vdroopal beálltottam úgy, hogy kapjon elég feszültséget a proci.
    Általában netezés közben fagyott, lehet, hogy auto Vcore-on hirtelen visszavette a feszültséget és amiatt fagyott le. Nem tudom mi lehetett az oka.
    De ha fix CPU feszültség van beállítva, akkor nincs fagyás, így vissza kellett állítanom fixre.

    Ennél a lapnál is előjött a monitor nem ad képet hiba :(
    Több hétig használtam és hibátlan volt, de most a napokban jelentkezett a hiba és egyszer működik, egyszer nem.
    A legtöbben táp vagy vga hibára gyanakodnak.

    Ki fogom próbálni egy másik táppal. A vga-at pedig másik gépben fogom tesztelni napokig.
    Amúgy olvastam olyat, hogy ez kontakt hiba lehet a videókártyánál. De új a kártya, így az érintkezői nem lehetnek kontakt hibásak elvileg. De az tény, hogyha átteszem a hiba után másik PCIe foglalatba, akkor biztos, hogy lesz kép, de volt olyan is, hogy ugyanabba a foglaltba tettem vissza és volt kép, de olyan is volt, hogy nem.
    Van aki szerint a vga-ban szakadhatott meg valamilyen forrasztás és ezért befolyásolja az elmozdulás vagy az, hogy másik foglalatba teszem a működésben. Ha nincs mozgatva a számítógép, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy előjön a hiba, de ha kiveszem a géházat az asztalból, utána nagy eséllyel jelentkezik a hiba. Így gariztatni is nagyon nehéz a vga-t, mert a szervizben nem fordítanak rá napokat/heteket, hogy leteszteljék. Ha beleteszik és éppen, akkor működik nekik, akkor visszaküldik, hogy hibátlan.
    A tápról pedig azért nem tudom elképzelni, hogy hibás, mert már ezt a tápot használtam egy másik alaplappal, i3 procival és egy másik 6850-el, csak az MSI volt. És hibátlanul működött mindig. Itt most annyi a különbség, hogy másik alaplapmár, Sapphire 6850 és i5 van a gépben. Az i5 többet fogyaszt, de a tápnak bírnia kell azt is. Még elvileg egy jobb 400-asnak is el kell vinnie a konfigomat.
    Ezért a táp és vga közül, én személy szerint inkább a vga-ra gyanakszok. Remélem a vga másik gépben való tesztelése napokig, kihozza a hibáját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák