Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok! Gondolom minden második kérdés ez, ezért sorry. Munkára és némi otthoni használatra keresek egy jó, megbízható, kis gépet, ezért netbookra gondoltam. Munka: Office (Outlook, Word, Excel, OneNote) intenzív használat, internet, skype, stb. Fontos, hogy könnyen és jól szinkronizálható legyen a munkahelyi gépemmel, sokat bírjon az akku, könnyen kezelhető legyen. Olvastam pár helyen, hogy valamelyik Atom CPU csigalassú, ez kicsit megijesztett. Úgy néz ki, hogy az USA-ban tudom megvenni, ezért valamivel olcsóbban, igaz, nem magyar billentyűzettel, de ez nem különösebben gond. Acer, Asus, HP, és főleg Dell-t néztem. Jó, ha van Bluetooth, és 6 cellás akku. Melyikeket nézzem meg, kb. 300 dollár magasságig.
    Köszönöm előre is!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok! Szerintetek jó választás:

    Toshiba Mini NB205-N330WH Netbook

    Intel Atom N280 1.6GHz - 10.1" WSVGA - 1GB DDR2 SDRAM - 250GB HDD - Fast Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth - Windows 7 Starter - White - MPN: PLL23U00D01C

    Jól összerakott, megbízható darabnak tűnik, és szinte csak jókat hallottam a Toshiba netbookokról. Az ára kb. 320 dollár lenne.
    A benne levő Atom kb. mivel lenne összehasonlítható? Pl. van még egy régi Compaq laptopom, amiben P3 1,2 M dübörög, attól gyorsabb, vagy lassabbra számíthatok?
    Köszönöm!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Dave™ #9345 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! Igen, 6 cellás az akku, sőt az is kell. Tudom, hogy kilóg, ez van. Azért nem lehet annyira szörnyű:) A 7-8 óra üzemidő meg nagyon jól hangzik.
    Kicsit a teljesítményétől tartok, azért remélem nem gond neki egy excel táblázat kezelése, word dokumentumok, outlook, adobe reader, skype, firefox...
    Nagyon lassan reagál a masina?
    A Youtube-os videókat valóban nem tudja lejátszani, vagy csak a 720p-vel van gondja. Mert a 720p nem is érdekel netbookon, ugyan minek 10 colos kijelzőre. DVD és mpeg4 (divx, xvid) gondolom hiba nélkül megy.
    A 320 dolláros ár is nagyon barátságosnak tűnik ezért a gépért, valóban nem érzem, hogy miért cipelném magammal a 17 colos, nagy, nehéz HP laptopomat. Alapvetően mindenre jó, amire 80 százalékban naponta használom a gépet, és fölösleges az asztalit használnom skype, internet miatt.
    Képeken valóban nagyon jól néz ki ez a Toshiba, a PowerMac koppintása. Ebben az árkategóriában van jobb választás?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Már majdnem megrendeltem a Toshiba NB205-N330WH-t ( ami még N270-es), közben találtam az új Atom N450-es CPU-val szerelt masinát is hasonló árban, pl: ASUS Eee PC Seashell 1005PE-MU17-WT.
    Mi a véleményetek, megéri az újabb CPU miatt lemondani erről a Toshibaról? Mert sok helyen azt olvastam, hogy szinte semmi változást nem hozott a 450-es. Ez igaz?
    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz PierNight #9382 üzenetére

    Már majdnem megrendeltem a Toshiba netbookot, amikor megtaláltam neten ez Acer Timeline sorozatot. Nagyon gondolkodóba estem, hogy mi legyen, melyiket válasszam. A Toshiba jobb minőségű laptopokat gyárt, de az Acernek is vannak nagyon jó termékei.
    Arra vigyázz, hogy létezik a Timeline-nak több féle CPU-val szerelt változata is, ha a hosszú üzemidő az elsődleges szempont, akkor ne a dual core CPU-t válaszd. Van pl.: 1.3GHz Intel Pentium SU2700, nem túl izmos, de az Atomnál így is gyorsabb, viszont nagyon energiatakarékos!
    A Timeline mérete nem sokkal nagyobb, mint pl. a Toshiba netbooké. A kijelző 10.1" helyett 13.3", ami felhasználás szempontjából azért nem kevés, de szállításnál szinte észre sem vehető. És nincs az igen csak zavaró keret...
    CPU valamivel izmosabb a Timelinenál (bár nem sokkal), ha nagyobb CPU-val választod, akkor már jelentősen csökken az üzemidő, kb 4-5 óra max.
    RAM: 4GB DDR3 van a Timelineban, ami jelentősen jobb a netbook 1GB DDR2 max 2GB-vel szemben.
    HDD: 320GB a Timeline, a Toshiba 250GB, de már az is nagyobb az átlagnál.

    Súly:
    Timeline (3810): 1.6kg
    Toshiba Mini NB205-N330WH: 1.35kg

    Méretek:
    Timeline: 322 (W) x 228 (D) x 23.4/28.9 (H) mm
    Toshiba: 255 (W) x 211 (D) x 32 (H) mm

    Üzemidő:
    Timeline: SU2700 CPU-val: 8-8.5 óra
    Toshiba: 9 óra

    OS:
    Timeline: Win7 Home Premium 64bit
    Toshiba: Win7 Starter

    Ezek alapján el lehet dönteni, hogy ki melyiket választaná, és igazából nem számít szerintem, hogy a Timeline netbook e vagy sem. Inkább áll közelebb a netbookhoz, méretben, teljesítményben, üzemidőben is. Ha valakinek kicsit mégis "nagyobb" gépre van szüksége, akkor ideális választás lehet. És nem utolsó sorban, jól is néz ki:)
    Szerintem én végül a Timeline mellett döntök, de még alszok rá egyet.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Továbbra is gondolkodom a Toshiba netbook-on, szinte csak jót hallottam róluk. Az USAban venném, van szerintetek most jobb választás, kb. 330 dolláros árban? De olyan, ami jobb valamiben, mert ugye a legtöbb netbook ua.

    Kicsit tartok ugyan a teljesítménytől. Amire kell: internet, skype, office (word, excel), adobe acrobat (nem csak reader), ritkán filmezés. Erre gondolom tökéletesen alkalmas minden netbook, nem?

    Kb mennyi idő pl. WinRar-al kitömöríteni egy sorozatot? Mondjuk ha valaki lemérné és megírna a tömörített fájl nevét, akkor lenne összehasonlítási alapom, ez nagy segítség lenne. Legalább egy 350 MB-s és egy 1GB körüli 720p sorozata lenne a legjobb.

    A nagyobb excel fájlokat hogy kezeli?
    Adobe acrobat fut rajta vagy nagyon döcögős?

    Köszönöm a segítséget!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz cigam #9609 üzenetére

    Elnézést, a modell lemaradt:) NB305-N410, ha minden igaz, vagyis az új, aminek nem lóg úgy ki az akkuja. Azért az USAból, mert most lesz rá lehetőségem és azért 30-35ezerrel olcsóbban tudom megvenni, ami nem mindegy. Az angol billentyűzet egyáltalán nem zavar, az asztali gépemen (sőt a laptopon is) angol a bill.:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Dave™ #9611 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    A 720p tömörítését csak tesztnek írtam, nem tervezem a netbookon nézni. Jó, amiket írsz, csak sok helyen olvastam, hogy nagyon alkalmatlan még irodai használatra is. Ez szerintem sem valós, bár tapasztalatom még nincs, mert Word, Excel, Firefox, Skype, stb. azért elfut szépen nagyon régi gépeken is. Egy erős laptopom és asztali PC-m már van, de szeretnék egy nagyon kicsi, de még használható netbookot, ahol sokáig bírja az akku, és nagyon kevés helyet foglal, keveset fogyaszt, könnyű cipelni. Mert az Omnia is jó e-mailra és ha nagyon kell netezésre is, de írni nem jó, inkább csak olvasni. A laptopom meg nagy és nehéz, kb. 2 órát bír.
    A Toshiba jól néz ki, van rajta minden, ami kell, ezért szerintem jó választás is. A Youtube-on már egy csomó videót megnéztem.
    Üdv: gurabli

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz HummeRC #9630 üzenetére

    Sziasztok HP 5101 tulajok! Lenne pár kérdésem ezzel a géppel kapcs. Eddig az új Toshiba netbook volt a befutó, de most kiszúrtam az 5101-est és nagyon tetszik a dizájn. Belsőre talán gyengébb a Toshibatól (régebbi Atom, nem mintha az újabb gyorsabb lenne), de nagy gondom a 4 cellás akku, ugyanis már kifutott termék (USAban veszem) és ahol még kapni, ott csak 4 cellás akkuval van, ami max 4 órát jelent és az kevés. A tiétek 4 vagy 6 cellás? A 6 cellás "kilóg" hátul vagy/és alul vagy ua mint a 4 cellás?
    Gondolkodom, hogy veszek hozzá egy 6 cellás akkut, úgy meg van a 7-8 óra wifi mellett, ugye?
    A gép magnézium és alumíniumból van? Képen nagyon jól néz ki, gondolom élőben is az.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz HummeRC #9646 üzenetére

    Köszönöm a képet! Ez teljesen OK, bőven belefér:)

    Most fogom megvenni a HP Mini 5101-est, 2GB RAM, 160GB 7200 HDD, 6 cellás akku, normál LED kijelző (1024x600), Gigabit LAN, bgn WiFi, Bluetooth... Mindez 240 USA dollárért, egy akción. Szerintem bőven jó vételnek számít. Már majdnem megvettem az új Toshibat, de ez a HP sokkal jobban tetszik, igaz, látatlanban. Kár, hogy nem nagyobb, 320-as HDD, de így is OK.

    A Youtube-on láttam, hogy sokan "erőltetik" a HD videókat rajta, persze leggel, nem is értem, minek netbookon HD video, mintha egy jó minőségű SD rip vagy DVD nem lenne bőven elegendő...
    Viszont minden irodai munkára kitűnő választásnak tűnik, remélem nem csalódok majd benne. Ha az akku kibírja a 6-7 órát WiFi mellett, akkor tökéletes.

    Sajnos csak egy hónap múlva lesz nálam, de akkor majd beszámolok, hogy milyen:) Köszönöm mindenkinek a segítséget a választásban.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz CHIPman #9654 üzenetére

    Jaj, dehogy gond, hogy "csak" 160 GB a HDD, sőt, szerintem elég is. Bár, nincs az a méret, amit ne töltene meg az ember pillanatok alatt, főleg a HD filmek világában. Igaz, ez nem szempont netbooknál. Elég sok fényképet szoktam tárolni, arra kell, de bőven elég a 160GB.
    Remélem jó kis gép lesz.
    Jut eszembe, szerintetek megoldható valahogy a DVI video lementése a HP-re? Mert FW port nincs rajta. Ha lenne, pl USB2FW, kérdés, bírná e a vas a DV mentést veszteség nélkül. Ötletek?

    Ami az árát illeti, hát, ismét kicsapta nálam a biztosítékot, hogy ekkora árkülönbség van USA és Európa között. Jó, OK, ez most akciós, de normál áron is kb. 30 000 forinttal olcsóbb az USAban, mint nálunk. Többet keresnek jóval, és mégis sokkal olcsóbb...Jó tudom, az élet más területein ők szívnak, de akkor is pofátlanság. És még az hogy tud idegesíteni, amikor Ferihegyen lihegve keresik, hogy vajon mit hozok be az országba, netán két laptopot és egy fényképezőt meg az iPodom...Csempészés, vám, büntetés. No, elnézést, csak az ekkora árrés miatt elgurult a gyógyszerem (nézzétek meg az iPod árát T-Mobilnál és az USAban... hogy nem szégyellik...)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz CHIPman #9659 üzenetére

    Megvan a HP 5101. Azért remélem nem bánom majd meg, hogy nem a Toshiba mellett döntöttem (igaz, a Toshiba 100 dollárral több lett volna).

    Érdekes, hogy eltérő időket írtok az akkuval kapcs, wifi-fel 6 óra feletti időt lehet tartani? A 7200-as HDD és a régebbi Atom miatt tud ennyivel kevesebbet, mint a Toshiba, ami kb. 9-10 órát is megy.

    Igaz, hogy óriási és nehéz a töltő? Remélem csak túloztak a neten és hogy nem kell egy téglát cipelnem magammal.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    A DVI video átvevéssel kapcs tudna valaki segíteni? Használt már valaki FW2USB2 átalakítót? Szerintetek bírná az Atom a veszteség nélküli mentést DV kameráról?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Gergő_ #9668 üzenetére

    Mire gondolsz, hol és hogyan vettem a HP-t?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gurabli #9670 üzenetére

    Nem, én vagyok fáradt:)
    Nem tudom sajna belinkelni, mert egyszeri ajánlat volt. De az USA-ban, ezért megvenni nem nehéz, csak kell valaki, aki haza tudja hozni. Emígy pricegrabber.com vagy pricewatch.com, érdemes naponta nézni. Nekem egy ismerősön szólt New York-ból, hogy 24 órás kiárúsítás, minden 50%-os leárazáson, aztán még volt két darab, mikor én megvetettem vele. Sajna nem tudok linket adni.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz HummeRC #9673 üzenetére

    Igen, DV, elnézést a DVI miatt, ma valóban fáradt vagyok...

    Igen, pont a framedropp miatt tartok az USB-től. Kazettás a kamera, tudom, hogy sokat foglal, az nem is gond. Nem akarok küzdeni vele, ha meg tudom oldani úgy, mint az asztali gépen, hogy elindítom és megy, akkor OK, ha nem, akkor felejtős. Annyira azért nem fontos, vágni meg úgyis az asztalin kell majd. Emígy nincs sima FW2USB2 átalakító, azt már letudtam, csak konverter formájában, az meg piszok drága és nem is éri meg.

    Esetleg PCMCA Fireware kártya...de sajna az 5101-en (és szerintem a többin sem nagyon), nincs PCMCA foglalat.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Davey7 #9681 üzenetére

    Szerintem két nagyon jó gépet néztél ki, ha hozzárakod még a Toshiba NB300-at, akkor teljes a kép. Én is ezeket nézegettem, és nem volt könnyű dönteni. Végül a HP lett, igaz 2GB RAM és 6 cellás akkuval.

    A HDMI port jó, de nem olyan fontos egy netbook-on, persze minél több csatlakozó, annál jobb. A kamera nem szempont, egyiknek sem lesz túl jó képe, (emígy a HP-n szerintem 2Mp a kamera), bár a minőség itt erősen szubjektív.
    A fényes kijelző rettenetesen zavaró, sokszor szinte használhatatlan, hidd el, észre veszi, hogy fényes, illetve, hogy nem látni rendesen:) A HP matt, sokkal jobb! A HP-ben is van kártyaolvasó, szerintem. Minőségre a HP váza verhetetlen, most nemrégen láttam én is, nagyon szép. Tény, nem "nőies", akkor inkább a Dell vagy Toshiba, és nem csak fekete van. HP-ben Gigabit LAN (nem hiszem, hogy ezúttal számít), de N Draft WiFi, ami már jól jöhet. Igazából a HP-t ajánlanám, DE, két ok miatt mégis a Dell-t mondom: jóval nőiesebb, van színes is, és 6-cellás akku, ami sokat jelent. HP-be 6cellás nem olcsó. Ha ez a kettő szempont, akkor Dell (vagy Toshiba), ha ez nem, akkor viszont a HP.
    Most légy okos:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Reorx #9687 üzenetére

    Szerintem a legjobb választás (és nem azért mert én is ilyet vettem:)): HP Mini 5101, 6 cellás akkuval. Ha elsőre 4 cellás akkuval veszed, később még megveheted a 6-ost, és akkor lesz két elemed is. Olvass vissza pár oldalt (nem sokat), meglátod pl. én miért döntöttem (a jó ár mellett) mégis a HP mellett.
    Ha rákeresel a neten, most van is akciós, 80 körül.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!
    Kicsit több, mint egy éve vagyok boldog HP Mini 5101 tulaj. USA-ban vettem tavaly, baromi jó áron. Felment rá a Win7 (nem a starter) és el is voltam vele eddig. Amikor felraktam a wint, minden esetben a legújabb meghajtókat telepítettem. Hát, szerettem is meg nem is. Nagyon sokáig bírja az akku, baromi könnyű, jó a billentyűzet, kicsi, minden benne van, ami a hétköznapi használathoz kell. De nagyon döcögős volt, elég lassú, persze ez relatív, de ez valóban nagyon lassú volt. A CPU terhelés idle állapotban is sokszor 100% volt, de ritkán ment 50% alá. Hát, gondoltam, ennyit tud az egymagos Atom, megy az antivit (Panda Cloud), ez van. Aztán véletlen ráfutottam egy külföldi fórumon egy cikkre, hogy a HP által kínált meghajtókkal sokkal jobban fut a masina, nem kell a legújabbat leszedni a gyártó oldaláról. Hittem is meg nem is. Tegnap este volt egy fölösleges szabad órám, gondoltam leszedem a HP oldaláról az ott kínált meghajtókat és kipróbálom. Láttam, hogy volt új BIOS is, ami a leírás szerint nem sok mindent javít (telepítésnél az USB felismerése, ilyesmi), az enyém, ha jól emlékszem, egy 2009-es BIOS volt, tehát azt is frissítettem.
    Ha hiszitek, ha nem, mintha kicserélték volna a masinát. Legalább dupla olyan gyors, az idle állapotnál 10% alatt van a CPU terhelés és az előző állapotokhoz képest valóban repül. Hogy a BIOS miatt vagy valamelyik meghajtó miatt (ha igen, nem tudom melyik, most mind a HP-s változat van fent) ezt már nem tudom megmondani, de össze se lehet hasonlítani az előző sebességgel. Pl. a System Interrupts CPU igénye gyakorlatilag megszűnt (előtte folyamatosan nagyon magas volt) - ez gyanítom, hogy valamelyik meghajtó miatt van (Intel Video vagy Matrix).

    Gondoltam megosztom ezt veletek, hátha segít valakin. Nem túl hasznos, tudom, mert nem sikerült megállapítanom, hogy mi történt pontosan, de legújabb BIOS + HP oldaláról a meghajtók=nagyon jó rendszer:)
    Csak lenne valami enyhe háttérvilágítása a billentyűzeteknek és nem is kérnék mást rá:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!

    Még mindig egy HP mini 5001-et nyúzok, de sajnos az egymagos Atom már eléggé döcögős (finoman fogalmazva).
    Majdnem vettem egy i5 HP Elitebook-ot, 14-est, de végül rájöttem, hogy nekem nem kell akkora masina, a 14" is sok, tökéletes lenne a mostani netbook 11.6", ami már eleve nagyobb, mint a HP mini képernyője, ez már netezésre, office, skype tökéletes méret, mégis alig több, mint 1kg, kis helyen elfér, órákig bírja az akku.

    Elsősorban az Acer Aspire és TravelMate sorozatot néztem. 4GB RAM az alap, a benne lévő általában 500GB vinyót pedig cserélném 120-as SSD-re.

    Viszont most érkeznek tudtommal nemsokára a Braswell-re épülő netbookok, pl. az Acer kimondottan szimpatikusnak tűnik, még ha elég gagyi műanyag is. Van erről már valami hír, hogy mikor lesz nálunk kapható és kb. milyen áron? Nem kel az érintőképernyős változat, és az amerikai hírek szerint ez elvileg matt képernyővel lesz, legalább is nagyon remélem.

    Ezekkel már Win10 lesz, bár linuxot használok, de lehet, hogy erre jobb lenne a Win10, szóval nem bánnám, ha lenne vele.

    Na, a kérdés az, hogy pl. az N2840 az megfelelne normálisan netezésre (több tabbal), office (főleg szöveg, némi excel, pp), skype videóhívás, meg videó (más nem kell). Ahogy elnéztem a videókat, egész normálisan teljesítenek ezek is. Vélemény?

    A Braswell elvileg jobb, lesz, nem tudom, hogy az N3700-ra vagy az N3150, esetleg a leggyengébbre?

    Láttam még, hogy az Acer-nek van i3-as is, de az elég drága, szerintem amire nekem kell, nem lenne különbség.

    Egy usb3 elég, sd kártyaolvasó okvetlenül kell, és nem csak microSD, sok fényképet mentek.

    Mit gondoltok?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Because #23342 üzenetére

    Ez így jól hangzik. Szerintem megvárom az őszt, telet, akkor már mindenhol kapható lesz az új Braswell n3150 és n3700 Aspire (esetleg TravelMate) sorozat. Az Acer shop nem jó, mert egy vagyont kérnek még azért is, ha pl. a benne lévő hdd-t le akarom cserélni ssd-re, ha csak nem náluk veszem az ssd-t (amit persze nem teszek, mert kb. kettőt kapok a náluk kínált áron). Viszont amúgy meg ugrik a garancia, ha én cserélem.

    MM vagy edigitalban úgyis lesz 0% THM-re, 10-12 hónapra, utóbbiban korrekt áron van ssd is, kiszedik a hdd-t, be az ssd, és van egy 500-as HDD-m is.

    Ki kell majd próbálnom egyet élőben, hogy mennyire felel meg, mert amit írtok, az alapján az N2940 nekem teljesen jó lenne, de akkor már megvárom az n3700-at, mert árban ua lesz, GPU jelentősen gyorsabb, CPU rész kb. ua, de még kevesebb hőt termel és ez valóban elmegy akár 6-7 órát is akkuról. Szerencsére nem sürgős.

    Az Aspire és a TravelMate között mi a különbség, van valami lényeges eltérés?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz kkeeppeekk #23344 üzenetére

    Ez itt szerintem off, de én erre a célra nem vennék laptopot, ha egérrel es billentyűzettel akarja használni. Gyengus benne a CPU, meg eleve nem kényelmes, ha asztalikent fogja használni es nem dokkoloval, de miert is tenne. Vagy fontos a mobilitás, hordozhatosag? Ha nem, akkor inkább egy itx pc vagy matx, s1550, egy rendes képernyővel, minden szempontból jobb, ha nem kell a hordozhatosag.

    Acer emígy pont olyan, mint a tobbi low budget cucc ebben a kategóriában es árban. Ha kell, szivesen osszerakok egy konfigot, csak ird meg mik a szempontok.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz kkeeppeekk #23346 üzenetére

    Ne vegyel ezert notebookot, kar a pénzért. Irj privatot, hogy mid van, pl. milyen képernyő, és nézünk egy ezerszer jobb konfigot, erosebb cpu es min 4gb ram. Ennyiből nagyon korrekt es tartós vasat lehet összerakni, akar új Lcd-vel is. Szerintem biztos, hogy van üzlet, ahol azt is megkapod hitelre. Csak azert mert egy nap alatt kell, nem szabad elkapkodni, péntekre igy is meglenne:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Aki vett már pl. Acer shop-ban, Edigitalnál, stb Aspire vagy TravelMate netbookot, meg tudná nézni, mondani, hogy az alján le van-e ragasztva a csavarok helye, vagyis szét tudom otthon kapni, hogy kicseréljem a HDD-t SSD-re vagy le van valahol ragasztva és ugrik a gar? Mert hivatalosan persze igen, de ha nincs leragasztva, akkor nem érdekes. Köszönet!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Roliiii #23352 üzenetére

    Nagyszerű, köszönöm! Ez így jól hangzik. Nem szeretném Pestre cipelni/küldeni a netbookot és 5+ ezer forintot fizetni azért, hogy kicseréljék azt, amit lazán megcsinálok.

    Szerintem az új TravelMate lesz nálam a befutó, N3150 vagy N3700, még nem tudom, hogy melyik (elvileg nem sok különbség van a gyakorlatban a kettő között).

    Hamarosan gondolom elérhető lesz edigital, mm, euronics üzletekben is, ahol várható, hogy lesz 0% THM-re is. Jobban szeretem úgy venni, mint egyben kiperkálni az árát.

    Azért előtte jó lenne kicsit megnyúzni valahol élőben, hogy lássam mit tud ez a TravelMate. Akinek van N3150 vagy N3700, nincs kedve egy youtube videót készíteni a működésről? :) Windows 10 boot, Firefox/Chrome böngészés, 5+ tab nyitva, pl. youtube, vagy más rendszerigényesebb oldalak, általános dolgok.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz NTonee #23354 üzenetére

    Igen, elég jól ismerem őket "elméletben", mert htpc-nek ez lesz hamarosan, és de az Linux alatt és ott főleg a GPU számít. Ott már tudom, hogy az N3150 gpu teljesítménye elegendő mindenre, semmi szükség az N3700-ra.

    De ugye Windows alatt más a helyzet (és valószínű, hogy kénytelen leszek Windows futtatni a netbookon), meg ott eleve a CPU lesz a szűk keresztmetszet, a GPU biztos, hogy nem sokat lendít az egész ügyön, ami a teljesítményt illeti, pl. böngészés vagy Skype, office esetén.

    A turbó frekvencia meg elég ismeretlen számomra, tudtommal nem sokat ér (de lehet, hogy tévedek). Így nagyon úgy fest, hogy gyakorlati különbség nincs a két SoC között.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz #00784640 #23398 üzenetére

    Nehéz lesz, sajnos. Erőltetik a pocsékabbnál pocsékabb 14"+ notebookokat, valamint a hülyébbnél hülyébb hibrid, tablet/netbook/akármi megoldásokat, közben alig van tisztességes igazán hordozható netbook a piacon. Igény pedig nagyon is lenne rá!

    Én is szinte kizárólag ilyesmire használom, és pont semmi szükségem egy aktív hűtésű i3/i5 CPU-ra, akár mennyire is erős. A mostani Braswell Intel SoC-k tökéletesek erre a célra. A négymagos N3150 passzív hűtéssel, 6W fogyasztással teljes terhelés alatt félelmetesen jó, kell mellé 4-8GB RAM, egy tisztességes SSD és megvan a tökéletes "office" gép. Kijelző mérete 11.6", hosszú munkára nem a legjobb, de sokkal jobb, mint az előd 10,1"-es netbookok, ezen már kényelmesen lehet dolgozni. Kijelző matt!!!, a fényeset be is tiltanám. Akku 7-9 órát is kibír, ha egy SSD van benne, ami azért félelmetes. Egy pótakuval egy egész napot végig lehet vele melózni, ha már muszáj ekkora képméret mellett melózni.
    És ráadásul valóban könnyű, 1.1kg körül van SSD-vel, ami félelmetesen jó! Van USB 3.0 port és egy USB 2.0 is, egy SD kártya hely (ez azért nagyon kell, pl. én sokat fotózok, letölteni, stb nagyon jó), BT, wifi, és egy tűrhető webkamera skype-ra. Nem is kell más bele.

    Na most elfogadható árban (Apple teljes mértékben kizárva) kb. az Acer Aspire és Travelmate (inkább utóbbi) maradt, N3150 vagy N3700 SoC-vel (utóbbi nem éri meg a felárat). Természetesen Windows nélkül kell, és Ubuntu (vagy más dsiztrót) kell rápakolni (és nem csak az ár miatt). Az Asus hasonló megoldásai rosszabb minőségnek tűnnek, pl. nincs sd kártyának hely, és az akku is gyengébb.

    A fém fedlapot itt felejtsd el. És ami ennél sokkal nagyobb gond, a világítós, kényelmes és igazán jó billentyűzetet is. Nem rossz, de semmi extra. Mivel nem hosszú munkára van kitalálva, a célnak szerintem ok. Ahogy a touchpad is, elég nagy, de elég gagyi.

    Ha fém kell és világítás, akkor üzleti kategória 12-14"-ben, igen csak komoly áron, vagy kicsit régebbi használtan, de olcsóbban. De itt nagyobb súly, aktív hűtés (mindben 2. gen i5 van, esetleg i3), ami erős ugyan, de minek? És fogyaszt is, szóval akkuval kb. 4-5 óra, persze ha új (nem utángyártott) akkut veszel elég komoly áron. És a súly 1,5-től felfelé, jellemzően inkább 2kg körül, ami már a duplája a netbooknak. Cserébe, ami értelmes, kapsz minőségi, világító billentyűzetet (tényleg jók, nagyon), masszív, komoly kidolgozást, nem ilyen joghurtospohár feeling, mint Acer, Asus és társai. Valamit valamiért.

    Sajnos a HP nem folytatta a HP Mini 5X sorozatot, abból van egy régebbi Atom netbookom, félelmetesen jó a billentyűzet, fém fedlap, nagyon minőségi cucc, több, mint öt éves, hurcolom ezerrel, kap rendesen, most is úgy néz ki, mint egy két hónapos Acer és tsa. De abban sajna egy egymagos Atom "dübörög", rohadt lassú, csak arra jó, hogy írjak rajta Lubuntu alatt, illetve parancssor, ssh. Viszont több, mint öt éves, és az eredeti akku még mindig 5+ órát bír!

    A sok színes, joghurtospohár sz*r Acer, Asus, Lenovo helyett egy-két értelmes cucc is kellene 100-150e-es kategóriában, de nincs.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz dsjk #23401 üzenetére

    Ha Braswell (n3150/n3700), akkor minden 4.3 előtti kernel döcögni fog rajta. Hivatalosan 3.9-es kernelt tudsz használni, de lehetnek vele gondok. A helyzet nem vészes, mert inkább csak akkor jelentkeznek a hibák, ha pl. médialejátszónak használod (Kodi), de érdemes felpakolni egy mainline 4.3 RC kernelt ha valami nem úgy menne, ahogy kellene.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz #00784640 #23404 üzenetére

    Nem fognak odafigyelni, mert nem éri meg nékik es kesobb sem, sajnos. A fényes kijelzos, muanyagpoharas 14"+ kategóriával lehet kaszálni keményen, a többségnek erre kell. Munkára, ahogy írtam, ott az üzleti kategória, de az felelmetesen drága, ahogy minden Apple cucc is. Előbbi azert inkabb megeri a penzt, utóbbi nem. Használt uzletiben tenyleg van par jó, ha sikerul kifogni egy jot, az teljesen ok. Ha pedig mindenkeppen netbook jell (nekem az), akkor Acer Travelmate N3150-el, SSD-vel. Meg eleg új, karácsonyra, vagy utana lehet, higy lemegy az ara 70k körülre, ami kb. reális.
    Emígy a kijelző tisztességes benne, a billentyűzet sem gyalázat, de uzletihez kepest gagyi. Nyomkodj meg egyet élőben. Es nézz ra par HP es Dell használt üzletire.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz ronda #23446 üzenetére

    Ha megbízható és olyan kell, ami bírja is rendesen, akkor üzleti kell neked, nem ezek a Acer, Asus és társai joghurtos pohár vackok.
    Ha új kell, akkor nem lesz olcsó, de cserébe komoly minőséget kapsz és élmény velük a munka. Pl. HP Elitebook, Probook sorozatok. Én HP-párti vagyok, de a Dell és a Lenovo (üzleti) is jó.

    Szerintem nézz körül a tisztességes eladóknál a használt üzletik között, megéri. Még öt évesen is többet ért százszor, mint egy Acer vagy Asus.

    Én is majdnem netbookot vettem, aztán azóta már van egy Elitebook és egy Probook is a családban, hát félelmetes.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák