Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Chrash_

    csendes tag

    válasz catie #10056 üzenetére

    [quote]Megvan a megoldás!! (vr630x-042hu-ra)
    Kicsit fáztam a bios update miatt,ezért adtam még egy esélyt az nlite-nak és bejött!!!
    Szóval mindenkinek aki xp-t akar íme a tuti megoldás biosfrissítés nélkül:
    1-Le kell tölteni egy nlite nevű progit[link]
    2-le kell szedni SATA drivert[link]
    3-a gyártó oldaláról le kell szedni a chipset drivert xp-re

    Ezután a cél egy új telepítő cd létrehozása az nlite-al. Fontos, hogy a saját chipsetedet le kell szedni hozzá,mert nekem enélkül nem ment.
    Itt egy fényképes útmutató, hogy hogyan csináld(én később találtam meg,de jól jött volna hamarabb)[link]
    A driverek integrálásánál pedig a SATA cuccokkal együtt be kell integrálni a saját chipset driveredet mappaként ugyanúgy mint a satásokat.
    Ha nem megy jöhet email is, segítek szívesen és én is köszönöm a segítséget.[/quote]

    Sokkal egyszerübb a dolog mint gondoljátok...
    Megkérsz egy havert ( Tuti van ) akinek XP van fenn gépén hogy egy floppyra csináljon rendszerinditólemezt.... majd erről egy rendszerinditó cd-t,hogy CD-ról induljon XP DOS . Ez nem okoz gondot sztem senkinek.... Fogsz egy Pendriveot egy régi 128/256/512MB-os tuti van fiókban, format FAT32 . MSI oldaláról leszed friss bios , kicsomagol felmásol pendrájvra :) . Laptop látni fogja induláskor , akár bootolni is lehetne róla :) , de mi a CD-ről bootolunk ami már adott. Gép restart F11 és Boot -->> CD ROM elindul , DOS felröppen ...
    B: és dir , bejön pendrive tartalma , majd bepötyögni: flash.bat és ENTER-t neki,
    nem nyulni laptophoz , ha beégette friss BIOS-t leáll :) nem beijedni, ez természetes . Ujraindit gép és F1 , beállitások elvégzése és , mehet fel Windows XP . MSI honlapról leszedni az XP-s driverek , telepiteni őket , első mindig a csipszet driver - nem linkelek ott a google... azt jó telepitgetést mindenkinek !

    MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

  • _Chrash_

    csendes tag

    válasz fr3dd1k #10113 üzenetére

    Hali !
    Az előző leirásommal neked menni fog a BIOS frissitése, csak a géphez való BIOS tartalma legyen a pendrájvon ;)

    A kérdésedre: az nem BIOS függő - valamelyik torrent oldalon tuti találsz egy normális Oprendszert ;) :K

    [ Szerkesztve ]

    MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

  • _Chrash_

    csendes tag

    MSI VR630 nál ez a BIOS kell, nincs is másik fenn ;)

    Driverek :

    [ Szerkesztve ]

    MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

Új hozzászólás Aktív témák