Új hozzászólás Aktív témák

  • sssent

    senior tag

    válasz xedos #42 üzenetére

    Akkor pontosítsunk. Én nem a 15-ös gépekre szűkítve beszéltem hordozhatóságról, hanem általában. A 2.8 kg valóban az átlag alatt van a 15-ösök közt, de ha csak úgy általában notebookokról beszélünk, akkor ez bizony már a nehezebbek közt van. Egy 15-ös gép már eleve igencsak kilógóban van a hordozható kategóriából.

    ''Az átlag 12''-os noti is van vagy 2kg! ''
    Ez így hülyeség. Az átlag 12-es notesz 1,5-1,6kg. Van 1,2kg körül és 1,9kg körül is. Tehát a 2 kiló körüliek ebben a kategóriában már a plafont jelentik, messze nem az átlagot. Egy-két épphogy 2kg feletti kivétel van, ezek jellemzően régebbi tabletek.

    Másrészt a hordozhatóságnak csak egyik összetevője a súly, a másik az akkuidő. Azért azt gondolom nem vitatod, hogy az X700 nem kifejezetten a tényleg hordozható gépek fő ismérve.

    Ha most elhelyezek a hordozhatóság skálámon egy 10-12-es 1,5kg-os subot, a másik végén egy 17-es X700-as batárt, akkor szerintem az arany középút vhol a 14'' 2,2-2,3kg X300 körül van. Tehát MSI m635 már sokkal inkább nem hordozhatónak, mint hordozhatónak nevezhető.

Új hozzászólás Aktív témák