Aktív témák

  • Mr Dini

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    A leírás még nem teljes. Kérem, hogy még senki ne kövesse a leírtakat!

    Debian Jessie, 4.4-es kernellel ZyXEL NSA320S-re! :Y

    Nemrég úgy döntöttem, hogy kipróbálom, milyen teljesítmény nyújtana a nasom, ha Debian kotyogna rajta. Mivel nagy nehezen sikerült összehoznom, gondoltam megosztom a műveletet. :)

    A leírás a pendriveos/külső HDD-s telepítésre vonatkozik, de kicsit módosítva a parancsokat, akár belső HDD-ről/SSD-ről és akár tftp-ről és nfs-ről is tud bootolni.

    Tehát a következőkben egy friss kernelű (4.4), szűz és gyors Debian Jessie-t fogunk feltenni.

    :R Ezen írásocska nem jöhetett volna létre bodhi munkája és segítsége nélkül. Hatalmas köszönet és respect Neki ezúton is! :R

    Kell hozzá:

    - egy gyors pendrive/külső HDD, ami minimum 1 gigás (de érdemes nagyobbat beszerezni, ha sok csomagot tervez az ember felrakni)
    - Ubuntu/Debian x86 PC (ajánlom a 14.04-et, akár Live rendszer is jó, de a Virtualboxos nem!)
    - GParted
    - soros-USB kábel (TTL kábel) (e nélkül is meg lehet oldani a bootolást, de ha valamit elront az ember, csak soros konzolból tudja visszaállítani, nomeg egyszerűbb is)
    - alap linux tudás
    - türelem

    1. lépés - Az USB előkészítése

    Dugjuk be a kijelölt USB-t a PC-be, majd nyissunk meg egy GPartedet. Ezt, ha még nem lenne fent, legkönnyebben úgy tehetjük fel, ha nyomunk egy Ctrl+Alt+T-t, majd bemásoljuk ezt a parancsot:

    sudo su; apt-get update; apt-get install gparted -y

    Ha sikeresen felkerült, akkor a gparted paranccsal tudjuk életre kelteni a partícionáló program GUI-ját.

    Itt pedig hozzunk létre egy darab ext2 partíciót az USB-re, melynek adjuk a rootfs cimkét (Label). Ha pedig kész, zárjuk be a programot és menjünk tovább!

    2. lépés - A rootfs kicsomagolása a pendrivera és a kernel módosítása, hogy menjen NSA320S-en is

    Szedjük le bodhi úr 4.4-es rootfs-ét az USB-re! Ehhez, fel kell cédézni az USB meghajtónk csatolásába, majd ki kell adnunk ezeket a parancsokat, melyek letöltik bodhi 4.4-es rootfs-ét és kicsomagolják a pendrive-ra/HDD-re. Figyeljünk arra, hogy ezen parancsot a root felhasználóval adjuk ki!:

    wget https://www.dropbox.com/s/qt2v378sm3j0loe/Debian-4.4.0-kirkwood-tld-1-rootfs-bodhi.tar.bz2; tar xf ./Debian-4.4.0-kirkwood-tld-1-rootfs-bodhi.tar.bz2; rm ./Debian-4.4.0-kirkwood-tld-1-rootfs-bodhi.tar.bz2

    Nos, ha ez is sikeresen lefutott, akkor kész a rootfs, már csak a kernelt kell módosítanunk. Mivel a stock (gyári) U-boot nem tudja az FDT-t, nekünk kell beégetnünk az uImage-be (ez a kernel) a NAS dtb fájlját. Ezt így tudjuk megtenni (ha fel vagyunk cédézve a pendrive gyökerébe):

    cd ./boot/
    cp -a zImage-4.4.0-kirkwood-tld-1 zImage.fdt
    cat dts/kirkwood-nsa320s.dtb >> zImage.fdt
    mv uImage uImage.orig
    mkimage -A arm -O linux -T kernel -C none -a 0x00008000 -e 0x00008000 -n Linux-4.4.0-kirkwood-tld-1 -d zImage.fdt uImage

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Aktív témák