Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozz

    tag

    válasz Jared #42 üzenetére

    Nagyon szép tisztán áthozza, de ez ketyere függő.
    PL: Egy Spanyol (itthon ismeretlen egyébként meg kicsi) elektronikai és akksi gyártó cégtől van egy Discmanem. Ezzel több a basszus, mint a magas, és nem utsó sorban baromi hangosan szól, 1-es hangerős már jó, 2-3 elég utcán, afölött már sok (15-ig növelhető, gyárival 7-8 lenne a jó).
    Az FG100-asommal középen erős és kell egy kicsit tolni a basszuson (meg a magason), hogy szépen szóljon, de tisztán jön át.
    Nem értem miért fontos, hogy basszgittyós vagy? Esetleg gykorláshoz, vagy próbához használnád, vagy csak szereted lefülelni a basszkíséretet a számok alól? Vagy eggyszerűen csak basszgittyósként szereted hallani hogy a basszgitáros is játszik?
    Ha ez utóbbi, akkor jó lesz, ha az előbbi akkor azt tudom mondani, hogy próba! Mindenkinek a saját füléhez.
    Van egy ötletem, ''vio'lá'' :D
    Adok egy két Előadó - Számcím -et, példaként csak úgy amivel szerintem tisztán szépen szól (ezalatt azt értem, hogy odafigyeléssel füleléssel le is lehet kottázni a dallamot).

    Stratovarius - 030366
    Magnus Rosén - Bassz szóló (HammerFall koncert ''One Crimson Night'' Gotheborg 2003)
    Spin Doctors - Two Princes (na itt kell fülelni, meg a középet lehúzni, de ok)
    Sirenia - Lithium and Lover
    Nightwis - Over The Hills and Far Away
    Nightwish - Devil And The Deep Dark Ocean


    Na ezekbe csak belehallgattam és állítom ezekkel érezhető a basszgitár jelenléte.

    A buhogsáról annyit, hogy tud buhogni a kicsike, azaz a nagyon durva mély dobokat is legyen az élő hangszer, vagy elektronikusan genberált sub-bass jel, képes áthozni (számomra érthetetlen módon :D). De a basszus tiszta nem erőszakos nem tolakodó, élvezhető. De nem árt ha van a ketyerén valami kézzel configható EQ, mert ahány ember annyi hallás. Persze azt nem állítom, hogy egy Ektomorf zúzdából kihallod, hogy mit is játszik a gityós, de nem azért ott van és nem magáéban fog reszelni a gitár, hanem kitölti a maradék teret.

    Egy személyes megjegyzés.
    Van egy aiwa NS X vagy Z 50-51? nem tudom a pontos típusát, és nem tudom megnézni, mert nem itt van. Na van egy ilyen hifim, és eddig szépnek hittem a hangját. Jó is, mert elég mélyeket is lehoz, de korántsem olyan tisztán mint a fejhallgatóm. A hifi basszusa erős, búg, kicsit sok amióta a fejhallgatóm megvan, és nem véletlenül érzem soknak. Tehát egy nem csúcskategóriás de a maga idejében egy közepesen olcsó, de viszonylagosan jó minőségű hifiit, azaz a hangszóróját számomra lenyomta a fejhallgató.

    Persze ha teheted mindenképpen próbáld ki. Ha nem tudod kipróbálni akkor ajánlom a Senn PX 200-asát, mert a THD-n kívül mindenben megegyeznek a paramétereik!
    A Senn THD-je < 0,1% az AKG-nek < 1%. Megjegyezném egy hifiben jártas ismerősöm mondotta volt, hog a 0,1% aslatti már a hifi szabvány és itt a hifi szó alatt a csúcsminőség értendő ami magyarra fordítva azt jelenti, hogy a fül számára már érzékelhetetlen. De a képhez hozzátartozik, hogy az 1% is olyan jelentéktelen, hogy nagyon sarkított helyzetben lesz érzékelhető, pl magas közép vagy basszus túlvezérlése, vagy túl erős hangerő,, stb stb.Ilyenkor okozhat hallható jeltorzulást, de én eddig nem hallottam, amihez hozzátartozik, hogy ismerőseim szerint elég vájtfülű vagyok. (Ja, hallom a főtéren a qva galambriasztó magasfrekis hangjának pulzáló nyikorgását, amit eddig egy ismerősöm hallott csak. Mély tartományban nem tudom milyen a fülem, de mintha ott is elég érzékeny lenne még! Azt hiszem.)

    ''Sőt. A PX200 olyan hangminőséget hozott ki az FG100-ból, amit nem is vártam mp3-tól.''
    Ez az élmény nálam is megvolt az AKG-ra! :D Szerintem nem véletlenül.

    Mégvalami amit már az értékelésben is elmondtam, hogy qva nehezen beszerezhető pesten kívül ez a fejhallgató (azon belül sem épp népünnepély tudtommal). Szóval ha valakinek tényleg teljesen tök mindegy, hogy hogy néz ki a fejhallgatója akkor Senn. PX 200! Az pont ugyanez, csak a fejpánt összecsukása és formája nem tetszik egyébként még elviselném a fejemen (ha nem a hangját nézzük). De ez utóbbi már az én véleményem, és ízlésem.

    [Szerkesztve]

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

Új hozzászólás Aktív témák