Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veaki

    csendes tag

    válasz Pompi #6 üzenetére

    Sziasztok !

    Én laikusként kapcsolódnék a fórumhoz, mivel elég nagy dilemmám van és a véleményeteket kérném.

    Most cserélném le a régi 2Mp-es NIKON családi gépünket egy újra.
    A SANYO VPC C6 (tmfoto:115000Ft) és a PANA TZ1(avplanet:98400Ft) a két gép,ami
    közül választanék.
    Nálam a fő szempontok a nagy zoom, a,jól tömörített video és a jó minőségű képek készítése zárt helyeken és természetesen a kis méret.
    Ezt mind, egyik gép sem teljesíti(túl sokat akarok ?).
    A SANYO a szimpatikusabb, csak azt olvastam róla, hogy kevés fénynél bár a videók jók, a képek minősége rossz, torzak a színek és a vakuja nagyon gyenge. Továbbá állítólag nem bírja a 0 fok alatti használatot, utána soknál gond volt az autozoommal, ami a kevés fénynél különben is elég lassan működik.
    A képstabilizálás csak videófelvétel közben működik, fényképezés alatt nem.
    A videófelvétel pedig ugrik egyet, ha közben fényképezek is egyet.
    A TZ1-nél szimpatikus a 10Xzoom és az optikai képstabilizálás és a nagy érzékenység.
    Viszont elég nagy a mérete, a videók mérete bődületes(mégsem támogatja a 4GB-os SD-t) és a hang is rossz minőségű(8 bites).

    Szóval a szívem a SANYO-hoz húz, az eszem a TZ1-hez.
    Szerintetek melyiknél várható hamarabb fejlődés ?
    POMPI ! Te mint gyakorlott VPC C6 használó igazak a fent említett negatív vélemények, amiket külföldi fórumokból halásztam.
    3 kis gyerekem van és sokszor készítenék róluk képet, videót zárt helyiségben.
    SANYO-val ez menne elfogadható minőségben, úgy hogy nem mosódik el a kép ?
    A képstabilizálás tényleg csak videó módban működik ?
    A véleményeket előre is köszönöm !

    Veaki

  • veaki

    csendes tag

    Sziasztok !

    Most láttam a neten a KODAK V610-es gépét :

    [link]

    6Mp
    10X optikai/4 digitális zoom
    ISO 800 érzékenység
    MP4 videó zoommal 640X480/30fps
    kompakt méret

    Jól hangzik mi . . .

Új hozzászólás Aktív témák