Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyuri10

    tag

    válasz Pompi #1 üzenetére

    Sziasztok,

    Nos az MP4 hianya nekem is gondot okoz, de en nem ettol tettem fuggove a fenykepezo vasarlast. En pana FZ30-at hasznalok (kepzajt leszamitva legnagyobb megelegedesemre), ami hasonloan a Pana TZ1-hez MOV formaban tarolt Motion JPEG tomoritest hasznal. A megoldas igen ecceru (bar koltseges). Egy jpeges fenykepezeshez feleslegesen nagy 2GB-os memoria kartyat hasznalok, amire fel fer 22 perc film. Ha 4GB-ost veszel akkor 44 perc a limit. A filmeket letoltes utan konvertalom MP4-be, igy a vinyomon kb 25-30% helyet foglalnak az eredeti merethez kepest.
    Ahhoz, hogy ez ne igenyeljen szamomra napi 20 perces melot, magam irtam egy kis progit ami kotegelve konvertalja a letoltott mov-okat. Nem tul nagy szam, telepitese nem a legeccerubb, de ha mar fent van akkor 1 kattintasos megoldas. Jobb klikk a kijelolt MOV-fileokra oszt daralja.
    Ha valakit erdekel itt megtalalja leirassal egyutt: [link]

    Osszessegeben en elegge gyanakodva nezek az MP4 tomoritest hasznalo fenykepezokre ugyanis az otthoni 2GHz-es (es nem ceruza elemrol hanem 220V-rol uzemelo!!!) gepem kb 25-40 frame/sec sebesseggel tomorit MP4-be a szokasos beallitasaimmal. Nos ugyanezt elvarni egy szerencsetlen fenykepezogep procijatol nem teljesen fair. Szoval szerintem valassz fenykepezot a fenykepezesi meg mozi-zoomolasi parameterek miatt es MP4-be konvertalj a PC-vel ne a fenykepezovel.

    Ha mozit akarsz zoommal, a FZ30-at csak ajanlani tudom miutan a zoomot kezi erovel nem pedig motorral hajtod. Nagyon finom, kozvetlen, magad szabod a zoomolas sebesseget stb.
    Tovabba miutan bridge kamera, igy az sok esetben a valladat huzo DSLR-t is ki tudja valtani.


    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  • gyuri10

    tag

    válasz Pompi #17 üzenetére

    Szia Pompi,

    Eloljaroban annyit, hogy eszemben sincs sertegetni se teged, se a szempontjaidat. Ha banto volt amit irtam, elnezesedet kerem.

    Azt gondolom elég részletesen leírtam, hogy én miért választottam ezt az irányvonalat.
    Bizonyara. En pedig eleg feluletesen olvastam at. Egy DSLR + egy ultrakompakt parositas valoban eleg jol lefedi az felmerulo igenyek tobbseget. Az FZ30 is hasonlot celoz meg csak 1 gepben. Nem akarom az FZ30-at egy DSLR-rel osszehasonlitani, nem szeretnem, ha most a fel vilag ezen hoborogne, de nem profi felhasznaloknak megfelelo es lenyegesen elonyosebb mind penztarca mind zseb meret szempontjabol. Nem vonom ketsegbe, hogy te jobban tudod mi a jo neked mint en. Amennyiben szamodra a jelenlegi szerelesed kielegito, akkor az nekem pont jo :C

    Nem hiszed el, hogy ezek az eszközök képesek arra amire kitalálták őket?!
    A saját szemednek sem hiszel?!


    A fenykepezok viszonylag kicsi (de novekvo) szazaleka hasznal MP4-es tomoritest, pedig egyertelmuen felulmulja a tipikusan alkalmazott MJPEG kodolast. Legalabbis minoseg/helyigeny aranyaban mindenkepp. Ennek ellenere legtobb gyarto ockodik tole es ennek bizonyara oka van. Ilyen ok lehet a celhardver ara, melegedese, energia igenye. Tovabba, az MP4-nek is millio implementacioja van, nincs igazi szabvany. A nagyok implementacioi (Microsoft, DivX...) utan pedig gondolom licensz dijat kell fizetni. A gepekbe bekerult kodolasi eljarasok lehet, hogy egyedi megoldasok amit 5 ev mulva mar senki nem tamogat. En beleastam magam a codec-ek vilagaba (ha nem is tul melyre), es a legfontosabb konkluziom az az, hogy zavaros a viz. Hat ennyit a gyanakvasomrol.
    Ha valaki fenykepezo vasarlasra adja a fejet, es az MP4-et kizarolagos kriteriumnak tekinti, rengeteg szuper fenykepezot zar ki a lehetosegek kozul. Erre a problemara javasoltam azt, hogy hasznaljuk a PC-t az MP4 konvertalashoz. Ez esetben, te dontod el, hogy milyen codec-et akarsz hasznalni es milyen kepminoseggel es sokkal tobb fenykepezo kozul valaszthatsz.

    Egyebkent erdemes esetleg megnezni az Olympus 770UZ-t is. Egy ismerosomnek van es MP4-be tomorit. 10x-es optikai zoomot hasznalhatsz amennyiben kapcsolsz hozza kulso mikrofont. Tovabba aszonta, hogy a digitalis zoom is nagyon jol hasznalhato, mert nem extrapolal, hanem a felesleges megapixelekbol meretezi le a 640x480-as (ha jol emlexem) kepet. Pont ugy mint amit a Panasonic extended optical zoomnak hiv. A 10x zoom ellenere meglepoen kicsike, de nem az a hitelkartya meret.

    Megeccer elnezest az erzelmek felkavarasaert, nem allt szandekomban :R

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  • gyuri10

    tag

    válasz quantal #20 üzenetére

    Szia Quantal!

    Continous AF opció szerintem lasabban fókuszál, mint a kimondottan videóra optimalizált AF, legalábbis beltérben biztosan. Az is igaz, hogy gyorsabb zoomolást kell lekövetnie a manuális zoom gyűrű miatt, mint a motoros zoomoknál. Pozitívum, hogy működik a manuális fókusz.

    A fokusz problemat viszonylag konnyen el lehet kerulni ha van eleg hely. Tavolabb allok a tematol amit a zoommal lehet kompenzalni a fokuszt pedig a vegtelenbe allitom. Igy jo nagy fokuszalt teruletet kapok es azon belul batran zoomolhatok akar gyorsan is a folyamatos AF nelkul. Jo dolog a bohom zoom meg a kepstabi :C Na persze ez szobaban nem mukodik (legfeljebb tornateremben). Tovabba a gyarkan filmezett ''temaimnak'' van egy olyan kedves tulajdonsaga, hogy alkalomadtan odarohannak hozzam aprocsepro ugyesbajos dolgaikkal kilepve igy a fokuszalt zonabol ;).

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Új hozzászólás Aktív témák