Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Macilaci457

    őstag

    válasz tommy-gear #4049 üzenetére

    A hangzás minőségét 3 dolog befolyásolja:

    -a lejátszótt fájlok tömörítése
    -a lejátszó minősége
    -a fülhallgató minősége

    Egyértelműen akkor kapnál választ a kérdésedre, ha egy jobbfajta fülhallgatóval meghallgatnád a jelenlegi lejátszódat.

    Ha vannél egy Sennheiser CX-300-as fülhallgatót, ami sokkal érzékenyebb mint a hagyományos fülhallgatók, legalábbis azért, mert egyenesen a füledbe szól, lehet, hogy túl zajosnak találnád a lejátszódat, amit eddig nem tapasztaltál.

    De ha nem is ilyen árkategóriában gondolkozol, akkor is érdemes a gyári fülhallgatót eldobni, a legtöbb mai lejátszókhoz sem csomagolnak rendeset, inkább csak adnak valamit.

  • ponti_ak

    addikt

    válasz tommy-gear #4049 üzenetére

    Szia,
    szerintem nem tudsz nagyot hibázni, ha veszel egy jó minőségű Sennheiser, KOSS vagy AKG fülest. :)
    Sennheiser-ek közül a cx/mx/px sorozatokat (Classic line) elég jól ismerem (az "új" mx szériát kivéve, de azokról nem hallottam túl sok jót). Az mx-ek közül a 400-450-550-es példányok elég jók (áruk 4-5k között mozog). Kicsit többért (8-10k) kaphatsz egy "agybadugós" cx300-ast, ami 2 éve favorit, ár/érték arányban mindenképp (zajos helyre, buszra, vonatra, egyszóval utazáshoz ezt ajánlott venni). Koss the Plug kerülendő, nagyon eltúlzott mélyei miatt.
    Ja, igen, a low-budget kategória királya (az mx-ek mellett) talán a Sony MDR sorozat..
    Jól mondom, rumos..? :) )

    Ha nem fül-hanem inkább fejhallgató kellene, és nem kell annyira a zajszűrés, akkor a p(m)x-széria darabjai az mp3 lejátszóból szép hangzást hoznak ki (100/200), még egy viszonylag gyengébb darabból is. "Hátrányuk", hogy 32 ohm-osak, ezért erősebb jel kell nekik, mint az mx-eknek vagy a cx-nek, de szvsz egy noname lejtászó is elég kell hogy legyen nekik. KOSS-ból a Porta Pro a méltó ellenfele, az AKG pedig 412/414/416 néven gyárt összehajtható füleseket, azokról is sok jót hallottam..

    MOD: Szerintem ez a Philips felejtős. :( Akkor már inkább tegyél hozzá 1-2 ezrest, és próbáld megcélozni a Sennheiser mx350-est.. vagy valamelyik Sony MDR-t...
    De ha tényleg egyáltalán nincs több rá, mint 2k, akkor inkább semmit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák