Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz SirRasor #33978 üzenetére

    A többiek eredetileg nem általánosságban beszéltek, hanem konkrétan az X5iii kimeneteiről, ahol az unbalanced kb egy normálisabb telefon szintjét hozza csak. Ez nem igazán jó eredmény egy ilyen drága cucctól sajnos. Ha jól van megcsinálva mindkét jelút, akkor azért kisebb a különbség szokott azért lenni.

    Azt nem tudhatjuk, hogy neked miért tetszett jobban az unbalanced, ez már egyéni elvárásoktól, preferenciától függ többek között. Én például nem szeretem a nagyon széles teret, meg a két oldal túlzott szeparációját füleseknél-fejeseknél, szóval ha egy jelút ilyet eredményez, az nekem negatívumként jön le, másoknál meg ez a királyság.

  • Tulku

    veterán

    válasz SirRasor #33978 üzenetére

    Na várj....

    Tehát mi a balanced jelút ?
    És mi a single ended?

    Tehát ha elszeparáltan két teljesen külön jelút jelét nem halljuk teljesebbnek egy normális láncon, akkor arról én speciel nem tehetek....viszont...
    A fülhallgatóknál SOKKAL nagyobb jelentősége van a balanced jelútnak mint a fejhallgatóknál pláne a szobai berendezéseken. Miért? Mert roppant kis mennyiségű levegőt mozgat és teljesen elszeparált a két oldal (mondjuk fejesnél is, de ott nagyobb hangnyomással dolgozunk nagyobb levegő mennyiségnél. De sazerintem ott is hallani kell normális rendszeren...
    Tehát füleseknél a balanced jelút a TERET teszi szélesebbé, tágasabbá, mélyebbé, ez által a hangszerek testei nagyobbak, maguk a hangszerek jobban szeparáltabbak lesznek...

    Nem olvasom el a cikkeket, nem érdekelnek, én - a többiek ismernek - kizárólag saját tapasztalataim írom le...

    A kábel anyag, minősége különösen az impedanciája egy teljesen más történet....

Új hozzászólás Aktív témák