Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #7022 üzenetére

    A TB valamiért meggondolta magát és működik rendesen az IMAP a sajatdomain.hu levelezéssel.
    Két dologra tudok gondolni:
    - korábban felajánlotta a tömörítést és nem engedtem neki, most viszont újra feldobta az IMAP mappára és engedtem. (azt már el is felejtettem, hogy nem Microsoft termék, ami a tömörítés alatt használhatatlanná válik)
    - valamit variáltak a mail szerverrel (folyamatosan fejlesztenek és frissítenek) és mégis ott volt a hiba.
    Az utóbbira kicsi az esély, mert az MS Outlook-al mindvégig jól szinkronizált, de ki tudja, hogy a TB mennyivel másabban kezeli a szinkronizálást, amit esetleg a szerv oldal nem bírt lekövetni...

    (#7034) teo77 - én nem találtam normális, ingyenes programot vagy kiegészítést. Fizetősbe van egy-két nagyon jó. Én azzal próbálkoztam, hogy az MS-ből mentett leveleket átkonvertálom a TB által használt formátumra. A próbaverziók viszont 5-15db levelet engednek maximálisan. Nekem viszont volt ~2000 levelem az elmúlt évről.
    Végül bedobtam IMAP-ba az Outlook 2007-ben és leszedtem a TB-ben. Utána kipakoltam a leveleket Helyi mappába.
    A vicc, hogy MS minimum 45 percig szinkronizálta a mappát, a Thunderbird-nek pedig nem kellett 1 perc, hogy leszedje őket (20/20 Mbit szimmetrikus neten). Az IMAP-ból kihúzás pedig annyi ideig tartott, mint egyik helyi mappából a másikba áthúzni egy fájlt.

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák