Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.
    Bő 1 év kihagyás után visszatértem a Thunderbird (korábban több mint 3 évig használtam gond nélkül) levelezőhöz (a vállalati MS Outlook-ban valami meghasalt és nem hajlandó levelet küldeni, így végleg szakítottunk).

    Pár apróságot nem bírok beállítani (az sem biztos, hogy lehet), illetve az átköltöztetésben is fennakadtam:

    IMAP beállítást használok név@vállalat.hu mail címmel. Azonban az elküldött leveleket csak lokálisan tárolom. Ezt beállítottam most is, azonban Outlook-ból nem tudom hogyan tudnám áthúzni az elküldött elemek mappa (több almappával) tartalmát. Exporttal próbálkoztam, de a Thunderbird nem enged Outlook-ból importálni. A Helyi mappák - Elküldött elemek részbe szeretném beköltöztetni. Erre valami "egyszerű" megoldás nincs?

    Ha tértivevényt kérek, beállítottam, hogy az Elküldött elemek mappába tegye. Ha létrehozok egy tértivevény mappát a Helyi mappák-on belül, akkor egy szabállyal vagy beállítással nem kergethetem oda a bejövő tértivevényeket, visszaigazolásokat?

    Olyat tud-e (én nem találtam), ha egy IMAP mappából törlök egy levelet, azt ne IMAP törölt mappába tegye vagy véglegesen törölje, hanem mozgassa át a Helyi mappa - Törölt elemek-be?

    Visszaolvastam, láttam, hogy más is szeretett volna valami hasonlót a naptárral, mint most én:
    Adott egy gmail privát fiók. Itt használom a naptárat. Egy mobil és egy TAB szinkronizálgat egymással. Több naptártípus/kategória van beállítva (telefonos, személyes, munkahelyi, egyéb, születésnap, ünnepnap). Azt meg lehet valahogy oldani, hogy a privát gmail leveleimet ne szinkronizálja a TB, de a naptárat és esetleg azon belül csak egy adott kategóriát viszont szinkronizáljon a beépített naptárjával?

    Előre is köszönöm a segítségeket!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #6991 üzenetére

    Köszönöm!
    Az exportálással még küzdök. Valahogy csak összehozom.
    Sikerült megtalálnom az üzenetszabályt és el is kezdtem feltöltögetni a különféle tértivevény szűréseket.
    A naptáras ötletet is köszönöm. addonba találtam google calendar-t, így csak a naptárba vagyok bejelentkezve és látok egyből mindent, amit kell.

    A Törölt elemeket viszont nem tudom összehozni. A Helyi mappa - Törölt elemek nem választható ki. Lehet, hogy az IMAP beállítás miatt nem engedi kívülre küldeni a törölt leveleket?

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #6993 üzenetére

    Sajnos az Outlook nekem is csak a egy kósza kitérő volt.
    Ahogy utána olvastam, meg is szívtam. Elvileg az MS nagyon megnehezítette az import műveletet más levelezőbe. Egyelőre nem jutottam előrébb. :(

    A levelek importálásának kísérlete közben létrehoztam egy "fiókot". Ezt viszont törölném, de nem engedi.
    Ezt dobja fel... Ötlete valakinek?
    Az Arhívum nevű mappát szeretném eltűntetni. E-mail nincs hozzárendelve, csak én adtam meg kézzel az üzenettároló könyvtár helyét.

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #6995 üzenetére

    Köszönöm!
    IMAP-ban vannak a levelek, így max az elküldött a mentendő.
    A profilt kézzel szedjem le / töröljem a mappáját vagy van erre a is program?
    A beállítások fognak igazán fájni. :( Fél napom ment rá, mire beállítottam mindent...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #6997 üzenetére

    Köszönöm!
    Kipucoltam, újra beállítottam. Lehet, csak placebo, de mintha jobban is működne. :DDD
    Az outlook-ra is meg van a megoldás, már csak a kivitelezés várat magára.
    MSG fájl kiterjesztés az MS Outlook állománya, ezt lehet konvertálni EML-be, ami behúzható a TB-be.

    Read only...

  • net84

    őstag

    Sziasztok!

    Az IMAP-al még mindig nem jutottam dűlőre. Azt hogyan tudom beállítani, hogy felfele is szinkronizálja a Beérkezett üzenetek mappát? Minden más mappát, ami ez alatt van, azt szinkronizál, de a Beérkezettet csak letölti.
    Ez azért ciki, mert így a telefonomon minden mail újként jelenik meg és olyanok is betöltődnek, amiket korábban a gépen, TB-ben átmozgattam másik mappába (akár helyi, akár IMAP mappába). A vicc pedig az, hogy telefonról nézve az "al"mappákat, bent vannak a mozgatások, de közben a beérkezettben is ott vannak. Ezt most hogy/miért csinálja?

    Előre is köszi!

    Ja! Ha törlöm is hasonló a működés. Gépen kitörlöm, eltűnik (azonnal töröl), de mobilon megmarad...

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz net84 #7007 üzenetére

    Nem valtozas:
    Ha nyokok egy mappa javitast, akkor megcsinalja a szinkronizalast es eltunik a masik eszkoz beerkezett uzenetek mappajabol a torolt vagy mashova atmozgatott uzenet. De amig erre nem nyomok ra, addig nem jelenik meg a valtozas a szerveren/tobbi eszkozon.
    Az olvasott, olvasatlan allapotok viszont szinkronizalodnak.

    Erti ezt valaki?

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #7009 üzenetére

    Kipróbáltam, nem jött be... kínomban már csak röhögök :DDD
    (most normálisan tudok mail-t küldeni, cserébe baxik rendesen menni az imap)

    Valami nagyon nem kerek... Az átmozgatásokat látja a többi eszköz, de míg a TB-ben a Beérkezett üzenetek mappából eltűnik, addig a többi eszközön ott is megmarad. Ha lefuttatom a mappa javítást, akkor megcsinálja szerver irányba a módosítást és eltűnik a mobilról is.

    Megcsináltam, hogy a MS Outlook-al az ottani nem imap elemeimet betettem imap mappába és felszinkronizáltam. A TB ezt sem szedte le. Igaz nem is vártam sokat (max. 10 percet), töröltem a postafiókot és újra beállítottam. Akkor már lejött. Ebből az új mappából is helyeztem át üzenetet, azok mozgása rendesen látszik mobilon is. A régi helyéről törli, ha én is törlöm.

    Tehát csak a beérkezett mappa viselkedik furcsán.

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #7011 üzenetére

    Köszönöm! Már marad a TB :) .
    Akkor is rájövök a hibára, ha több hetem megy rá. Néhányat azért kérdeznék...
    Most nulláról kezdtem. Töröltem a programot, teljesen kipucoltam a profilokat is. Feltelepítettem, újra beállítottam. IMAP-ot letöltöttem. Helyi mappákba visszaraktam a leveleket.
    Egyelőre ugyanott tartok hiba ügyileg, mint eddig.

    Két helyen nem vagyok biztos a beállításokban:
    - Postafiók beállításai - Szinkronizálás és tárhely - Üzenetek szinkronizálása: A postafiókhoz tartozó üzenetek megtartása ezen a számítógépen. Pipa bent van.
    - illetve ez
    Ezek így jók?

    Az már biztos, hogy a szinkronizálásban van a hiba. Konkrétan a Beérkezett üzenetekben (és az alatta található mappákban) nem hajtja végre a törlés műveletet szerver irányba. Az egyik mappából a másikba áthelyezés esetében is csak úgy működik, mintha másolnám. Az olvasott/olvasatlan jelöléseket viszont gond nélkül továbbítja felfele. Félig úgy viselkedik, mint egy POP fiók, aminek be van állítva, hogy 1-1 másolat marad a kiszolgálón törlés után is. Csak ugye közben szinkronizálja az almappákat.
    Nem hajtana végre törlést, csak "láthatatlanná" teszi?
    Lehet valami kézi, de automatizálható módszerrel szinkronizáltatni az IMAP mappákat (főleg felfele)?

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #7020 üzenetére

    Céges .hu domain. Szerveroldali beállításokhoz én nem férek hozzá.
    MS Outlook alatt működött eddig IMAP-ba, de azon elszállt a levélküldés (vagyis random nem küldi el a levelet). Ezért áttértem TB-re. De fent van még az Outlook és ha bekapcsolom, betölti a beérkezett üzenetek mappát úgy, ahogy mobilon is látom (a TB-ben elvégzett törlések és áthelyezések nélkül). Ha ott helyezek át vagy törlök üzenetet, akkor azt gond nélkül szinkronizálja és végrehajtja szerver oldalon is.

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TigerCat #7022 üzenetére

    A TB valamiért meggondolta magát és működik rendesen az IMAP a sajatdomain.hu levelezéssel.
    Két dologra tudok gondolni:
    - korábban felajánlotta a tömörítést és nem engedtem neki, most viszont újra feldobta az IMAP mappára és engedtem. (azt már el is felejtettem, hogy nem Microsoft termék, ami a tömörítés alatt használhatatlanná válik)
    - valamit variáltak a mail szerverrel (folyamatosan fejlesztenek és frissítenek) és mégis ott volt a hiba.
    Az utóbbira kicsi az esély, mert az MS Outlook-al mindvégig jól szinkronizált, de ki tudja, hogy a TB mennyivel másabban kezeli a szinkronizálást, amit esetleg a szerv oldal nem bírt lekövetni...

    (#7034) teo77 - én nem találtam normális, ingyenes programot vagy kiegészítést. Fizetősbe van egy-két nagyon jó. Én azzal próbálkoztam, hogy az MS-ből mentett leveleket átkonvertálom a TB által használt formátumra. A próbaverziók viszont 5-15db levelet engednek maximálisan. Nekem viszont volt ~2000 levelem az elmúlt évről.
    Végül bedobtam IMAP-ba az Outlook 2007-ben és leszedtem a TB-ben. Utána kipakoltam a leveleket Helyi mappába.
    A vicc, hogy MS minimum 45 percig szinkronizálta a mappát, a Thunderbird-nek pedig nem kellett 1 perc, hogy leszedje őket (20/20 Mbit szimmetrikus neten). Az IMAP-ból kihúzás pedig annyi ideig tartott, mint egyik helyi mappából a másikba áthúzni egy fájlt.

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz sinci01 #7036 üzenetére

    Ha jól emlékszem, volt itt is téma korábban. Elvileg a gmail-ben kell beállítást módosítani. Vagy csinálsz egy szűrést, hogy pakolja az elküldöttbe, ha Te vagy a feladó - azt hiszem anno így oldottam meg én is, amikor még POP3-as beállítással használtam. Aztán inkább kiszedtem a gmail-t a TB-ből (nagy ritkán nézem csak gépen - arra meg bőven elég a webes felület, mobilról nekem sokkal egyszerűbb).

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák