Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xaels

    félisten

    válasz Khaosz55 #58527 üzenetére

    A kabáttal az a gond, hogy az úgy vízálló, hogy a kívül levő farmer anyagra belül rá van vasalva egy nylon réteg ami a szél- és vízállóságért felel. A külső anyag tocsogni fog a víztől ugyanúgy, melegben meg bele fogsz rohadni a nylonba. Olyan szövet kabátot nézz helyette amiből a vízálló réteg is kivehető.

    A cipővel is az a baj, hogy nem vízálló. De majd rájössz az első komolyabb zuhé után, hogy a komforton mennyit javít a száraz zokni és alsógatya :DDD

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • mm89

    őstag

    válasz Khaosz55 #58527 üzenetére

    Én bőrt használok, így csak arról tudok nyilatkozni.
    Nyáron szerintem tök mindegy mi van rajtad, meleg lesz. Nekem egy kétrészes Berik ruhám van, elől a mellkasánál perforált. Nagyon szeretem. Először egy mérettel nagyobbat vettem, de szerencsére sikerült elcserélnem egy évvel később egy ugyanolyan színű és talán egy kicsivel jobb állapotú ruhára. 35 fok felett nagyon meleg, de mi nem? 20-30 fok között mondanám kényelmesnek, de még befér alá egy plusz felső és a mellkashoz egy újság, így 15 foknál már használható. Az alatt úgy sem motorozok. Nálam a motor hobbi eszköz, ha véletlen városban kell valamiért menni akkor meg úgysem veszem fel a bőrt.
    Én mindig veszek alá (még melegben is) egy Decathlonos futós aláöltözőt, hogy ne a ruhába izzadjak bele, mert akkor nem bírom levenni. A műszálas aláöltözővel meg szépen lecsúszik a ruha levételkor.
    Szerintem egyrészest nem érdemes venni utcára. Jól esik levenni a kabátot egy-egy pihenő alkalmával.
    Van egy vastagabb, marhabőr , szintén kétrészes Shox ruhám is, az most kölcsönben van (meg is védte a havert amikor Kecskeméten elcsúszott a pályán), azt akár 10 fok alatt is fel tudnám venni, mert még egy pulóvert is tudok venni alá, valamint tényleg vastag, nem fúj át rajta a szél, csak áthül, de mint mondtam, olyan hidegben már nem motorozok.

    Jah, és van még egy szövet kabátom is, valami noname, kivehető béléssel. Hát az kb béléssel együtt se ér annyit a hideg ellen mint a Berik kabátom. Kb nyáron tudnám használni..
    Meg van egy három rétegű, Shox nadrág hozzá. Na az jó cucc! Még egy aláöltöző alá és már mehet télen is.

    Lábra szerintem csizma kell, nem bakancs vagy cipő, bár ez megint egyénfüggő. Én amennyit gyalogolok, a Sidi Vortice is kényelmes. De nem járok úgy túrázni, hogy sok látnivalóhoz / ban kelljen sétálgatni. Motorozni megyünk, nem sétálni.

    Kesztyű szintén bőr. Én vettem egy Akito márkájút 10e-ért. Teljesen jó.

    Sisakot, ha teheted, olyat vegyél ami jól látható. Én amióta megvettem a Caberg Duke Hi Vision-t, azóta sokkal jobban felfigyelnek rám az autósok. Előzékenyebbek, elengednek. Nem csak azért mert előtte nem láttak, hanem szerintem tudat alatt ilyenkor úgy gondolják, hogy ez egy felelősségteljes motoros, aki figyel magára és másokra. (aztán amikor kigyorsítok ezt lehet el is felejtik :DDD )
    Nem azt mondom, hogy ilyen sapit vegyél, csak hogy érdemes jól látható színekben gondolkozni.

    :R

    ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

  • BoB

    veterán

    válasz Khaosz55 #58527 üzenetére

    Bőr jobban véd, cordura kényelmesebb. Igazi nyárra, melegbe én személy szerint rendes bőrt nem vennék fel.

    Perforált bőröm van erre a célra. Nem olyan minek a mellkasán van egy kicsi, hanem térdtől könyökig. Azt így szemből átfújja a menetszél. Nemegyszer volt hogy akikkel mentem kicipzározták a felsőt mert olyan meleg volt. Akkor mi értelme?

    Ahol nem perforált, abszolút nem szellőzik. Folyik az izzadság szó szerint :D

    Viszont hűvösebb időben már annyira nem jó, le kell ragasztani a perforációt.

    Plussz annyit tudok még elmondani, hogy a bőrruha "feszes" kell legyen. Kényelmesen feszes. Így annyira nem is tudsz aláöltözi, ha mégis alápasszírozol valamit, nem marad levegő. Az az ami szigetel. Hideg időre cordura.

    Hosszú túrákra szintén cordura kényelem miatt. Rövidebb német autópályázásokra bőr.

    Ha sokat motorozol majd előbb utóbb úgyis lesz majd ilyen is meg olyan ruhád is majd :D

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Új hozzászólás Aktív témák