Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz torzo #39982 üzenetére

    Szerintem / saját (friss) tapasztalatom:
    nálam legutóbb (meg előtte is) DID XV525 volt, kb 25e km-t futhatott. Ebből ~23e km-en keresztül semmi gond nem volt vele, nem kellett még csak utána sem állítani; de amint elkezdte, onnan drasztikusan nyúlt, és sajnos aszimmetrikusan. Utolsó alkalommal Kakucsnál meghúztam a legszorosabb ponthoz, ekkor a többi részen kicsit lazább volt a megengedettnél. Ezután egy kis csapatás M0-M2, aztán óvatosabb haladás, mert rátévedtem egy erdei útra és 10km-t sötétben erdei földúton mentem, ami a még elfogadható döngölt de kátyústól egészen a fűben két terepjáró-keréknyom illetve a döngölt földúton keresztbordák pocsolyákkal és csúszós sárral... mindezt Ninjával :DDD
    Innen még M0-n át és felmentem Dobogókőre. Onnan elindulva hallottam, hogy csattog a lánc, úgyhogy Bp-ig nagyon óvatosan, egyenletes tempóban mentem, szinte megállás, jelentős gyorsítás-lassítás nélkül. Amint a házamtól pár lámpányira először meg kellett állnom, a lánc már át-átugrált a lánckereken.... Pedig az utolsó meghúzás óta még csak egy teljes tankot sem mentem el.
    Az előző lánc is amint elkezdett nyúlni, utána egyre gyorsabban nyúlt, csak ott gyorsabban cseréltem (most máshonnan, lassabb volt a rendelés).

    Azaz:
    1.) lehet, hogy még azt gondolod, hogy jó, de már a végét járja -- még elmegy egy keveset, és onnantól elkezd vadul nyúlni.
    2.) mindig azt mondják, hogy láncot és lánckereket csak együtt illik cserélni, ezek úgy fognak összekopni.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • -Mosquito-

    őstag

    válasz torzo #39982 üzenetére

    Szia márkatárs! :)

    Elég szép teljesítmény 40eKm-t elmenni a lánccal. Vagy óvatosan használod a gépet vagy a láncolajazó számít ennyit. Kompletten első/hátsó fogaskerék és láncot is egyszerre illik cserélni. Gyári méretű fogaskerekeknél maradj. Mehet bele DID 525,EK bár ez szerintem gyengébb lánc. Alkatrészt Nagyvas , vagy a Motorolkatrész Nem tudom,hogy ismered-e de van Varadero fórum is. [link] , [link]. Index fórumon található egy Zsifi nevezetű emberi képződmény. :D Na ha kell valami alkatrész,szerviz,bármi,akár hosszabb rövidebb túra Ő a te embered,mindenben tud segíteni. [link] , [link] Van túramotoros topik is az Indexen itt is szoktak gurulások lenni. Pl most szombaton is egy ~650km-es kanyar.

    eszgé:

    A fotózás. Na meg este tök jó motorozni. :))

    [ Szerkesztve ]

    Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Új hozzászólás Aktív témák