Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tutis

    őstag

    válasz tutis #12287 üzenetére

    Ja és még annyit hogy az analógon csak megsaccolni tudod a pontos km/h-t, viszont pl egy esetleges trafinál nem mindegy hogy 65-el mentél vagy 66-al..Mivel az utóbbi 30ezret is érhet..Nekem pl ezért van bekalibrálva a sebességmérőm, 200km/h óra felett is totál pontos, holott 200km/h felett akár 40km/h-t is tudott csalni..

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

  • Daywalker

    addikt

    válasz tutis #12287 üzenetére

    Te nem érted pontosan, amit írok. Ha nem gyorsan változó értéket kell mutatni, hanem fix, vagy csak lassan változó értéket, akkor jobb/pontosabb a digitális kijelzés, hiszen konkrét számokat ír, amit leolvasni könnyebb, egyértelmű mi van kijelezve, nem kell egy mutató állását kell belőni - ebben egyetértünk. Nyilván az analógnak is van késleltetése, mindennek van.

    Igen, képzeld, láttam már analóg órát. Egyébként ennyire nem drasztikus az analóg, ahogy te írod:) Legalábbis én még nem vettem észre, de biztos csak az én műszerfalamban van svájci óra:DDD De a fékezéses dolog ugyanígy elmondható a digitálisról is, mivel nem ír ki az sem minden egyes értéket. Egyszer 50, utána 30, majd 12, majd 0...attól függ mikor nézel rá, lehet, hogy még 12-t látsz abban a pillanatban, amikor megálltál. Pl. első generációs Aprilia RSV Mille...na ott gyorsítottál, már kb. 80-nal mentél, az óra meg még mindig kb. 50-et mutatott:)

    Egyébként meg minden attól függ, hogy van megcsinálva. Ne a milliós dolgokról beszéljünk, mert egy motorba nem ilyeneket raknak, hanem tucatszarokat. Nyilván digitálisan is meg lehet csinálni nagyon jól...de az más kategória.

    "Elhiheted nekem, a digitális mindig pontosabb lesz mint az analóg."
    Erről nekem a cd vs bakelit jut eszembe...

    mod: és hányan kalibráltatják a sebességmérőjüket?:DDD Értem én a 65-66 példát, de ha 50-es táblánál 50-nel mész (ami valójában csak 45 mondjuk), akkor nagy baj nem érhet. Vagy mész óra szerint 65-tel, ami csak 60...vagy annyira sietsz, hogy 5 km/h életbevágóan fontos?

    [ Szerkesztve ]

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • stifi

    senior tag

    válasz tutis #12287 üzenetére

    szerintem ne keverjük össze azt, hogy az analóg vagy a digitális a pontosabb azzal, hogy a digitálisról leolvasható az információ, az analógról meg nem.

    ettől még egy analóg lehet pontosabb, csak az emberi szem nem képes leolvasni róla az információt.

    de mondok egy jó példát: az analóg órán ha CSAK az óramutatót nézed, akkor is meg tudod állapítani hogy most 2 óra van vagy fél3, mert az óramutató is folyamatosan mozog.
    digitális órán ha csak az óra jelzését nézed, akkor 2 órakor és fél3-kor is 2-t mutat. ez sok esetben nem használható információ.

    ha vizuálisan akarod látni valaminek az eredményét, mert mondjuk ezredmásodperces adatra van szükséged, azt le tudod olvasni a digitális kijelzőről, valóban. de vajon az az adat pontos? nem biztos.. lehet hogy egy analóg kijelzőn pontosabb adatot látnál, csak szabad szemmel nem olvasható le.

    Nincs időm kedvesnek lenni!

Új hozzászólás Aktív témák