Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shin Chen

    tag

    válasz gergo5991 #113450 üzenetére

    Jobbra tartási kötelezettség van, a tanulóvezető hibája, ha feltartotta a forgalmat.
    (Szerk.:úgy értem maga a jobbratartási kötelezettség elmulasztása egy kresz szerinti hiba!)
    Tudtommal van az M0-n olyan leágazás ami bal oldalra húzódást igényel, de ott nem indokolt lassúnak nevezni a 110-es tempót. Azért a büntetőfékezés alapból hagy némi kívánnivalót maga után, de az indulatokat figyelmen kívül hagyva is fokozottan balesetveszélyes.
    De most komolyan egy tanulóvezetőt büntetett? Örülhet, hogy az ki tudta kerülni és nem kente össze a hátsóját. Egy életveszélyes közúti szituációba a megengedettnél magasabb sebességgel érkező motoros pedig a hab a tortán. Én még csak kocsival jártam eddig autópályán, de a 110-150 között ég és föld különbség van, a pontos számolgatástól eltekintve nem hiszem hogy adott feltételekkel elkerülhető lett volna a szerencsétlenség.
    Laikus tanulság, hogy ha már szabálytalanul előzünk a belső sávban, legalább óvatosan, a sebességet körültekintően megválasztva tegyük.

    [ Szerkesztve ]

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

Új hozzászólás Aktív témák