Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz BBéci #11733 üzenetére

    Sehol sem hoztam szóba "átlagosságot", de azért azt is látni kell, hogy mondjuk egy 20-as feltöltés messze nem extrém igény...

    A PH nagy többsége azért elég komolyan informatikai irányultságú akár munkában, akár a magánéletben (hiszen ezért van itt első sorban, meg persze valaki az audio dolgok miatt ;] :P )...

    Épp ezért az, hogy mondjuk pl. 2-3 felhő szinkronizálás folyamatosan fut a háttérben (Dropbox, Onedrive, GDrive), az hogy (nem informatikusként is) van, hogy 25-40 MB-os adatcsomag mozgatását kell megoldani interneten keresztül, hogy a telefon(ok) is állandóan szinkronizálják pl. a fotókat a felhőbe, hogy a család másik 2-3 tagja is folyamatosan a neten van, mondjuk a laptopjával, vagy a telefonjával, vagy hogy pl. valaki komolyabban játszik és ezek miatt (is) a jó feltöltés (és a jó ping) számít... Ezek szerintem egyáltalán nem extrém helyzetek és mondjuk egy 4 tagú családban 2 Mbit az pillanatok alatt nagyon karcsú tud lenni, amikor az egyik gyerek elkezd pl. online játszani...

    De lehetne említeni például a barkács és mindenféle más kép-intenzív topikokba a képmegeosztást is, ami ha aktív user vagy akkor van, hogy naponta többször is szükséged van rá és akár bejegyzésenként is több kép erejéig és például saját példámból kiindulva bizony két gyereksírás között sem mindegy, hogy 5 perc alatt, vagy 2 perc alatt végzel egy hsz. megírásával, mert mondjuk máskor nem jutsz oda. Ezt csak az érzi át aki mellett ott van például két pici, de azért a jól összeszokott közösségből sem akar kiesni... És persze simán lehet erre is azt mondani, hogy ez is egyéni szoc. problem, ami igaz is, de ettől még messze nem extrém... Pláne úgy, hogy ezek csak ilyen kiragadott hasra ütött példák, tudnék mondani még vagy 100-at.

    Például ami azonnal most beugrott, amikor a családi fotókból (esküvő) vagy 200-at kellett feltölteni előhíváshoz és 160 környékén időtúllépés miatt kivágott minket a fenébe, pedig valami 500 a darabszám limit. Ez egy jó feltöltéssel megint csak nem fordulhatott volna elő. Vagy amikor pl. egyetemistaként egy átbulizott éjszaka után jössz rá, hogy a Moodle-be 10 perced van még zárás előtt anyagot feltöltened és 9 perc 10 másodpercnél már nincs körmöd, mert még csak 93%-on áll a CAD fájlod feltöltése. :DDD ;]

    És lehetne még sorolni... Én egyébként maximálisan elfogadom, hogy neked elég a 2 Mbit, de én meg úgy gondolom, hogy ez sem átlagfelhasználás. Amiket fentebb felsoroltam, azokra szerintem a 10-30 Mbit feltöltés már bőven tök jó, és szerintem e felett beszélhetünk extremitásról, mármint "vélt/valós" igény oldalról. De mivel most nekem pl. 6xxx Ft környékén jön az 1000/200-as net, ezért szolgáltatási oldalról már ez sem extrém egyáltalán... Valószínűleg nekem is elég lenne egy 20-30 Mbit-es feltöltés (ugye eredetileg erről volt szó az eredeti hozzászólásban, ami egyáltalán nem extrém), de ha minimális összegért lehet jóval nagyobb is, akkor miért ne? Még ha valós igény nincs is rá egy "átlagos" háztartásban... :N

    (#11735) zsolesz7503:
    Első körben én is a kábeleket nézném meg. Mindenhol "Cat 6" a minimum, mert bár a Cat 5e-nek is elvi maximuma az 1 Gbit, de tervezve 100 Mbit-re van (ezért tudhat nálad mondjuk 300-at és nem hal ki mondjuk 100 Mbit-nél), a Cat 6-nak viszont az "alap tervezett sebessége" is 1 Gbit és 10 Gbit a maximuma...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák