Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeniL

    tag

    válasz Alistair #11623 üzenetére

    Szia,

    először is, olyan hogy "legmegfelelőbb" eszköz nem lesz, csak ajánlás, utána tesztelés.
    Mindenkinek más vált be, ugyan arra a távra nekem is máshogy működik a korábbi SXT LTE6, mint most az ATL LTE18.

    A többi tornyot is mérd le a térkép alapján légvonalban pontosan hány méterre helyezkednek el.
    Legyen valami támpont előtted.
    Ha kijelölsz a cellmapperen egy tornyot, akkor láthatod, hogy mely cellákban és mely irányokban sugároz.
    Ergó hiába vágysz egy kicsit messzebbi toronyra, ha a cellák ott nem feléd vannak irányítva és nem "átlapolt területen laksz ahová besugároz mindkét torony cellája".

    Továbbá nem mindegy a domborzati viszony, ha Te hegyen vagy, akkor jó eséllyel egy erősebb eszközzel messzebbi tornyot is be tudsz fogni, de ha túl sok a fa, ház, vagy egyéb bármi akadályozó tereptárgy az utadban, akkor ki kellene emelned az eszközöd a magasba.

    Mindenki más tud ajánlani.
    Én használtam olcsóbb "beltéri eszközt", nem jött be. (Huawei)
    Vettem egy mérsékelten drágát (46 ezerért SXT-t), majd tovább vágyakoztam, de az Én tornyom specifikáció alapján "részben" pénzkidobás volt a 120 ezres ATL.

    Sejtésem szerint az a 4 csatornás torony több kilóméterre lehet tőled, bár ha erősebb eszközt veszel, arra céloznék (egy SXT-vel is el tudod érni, de az csak 2CA band tud összefogni a CAT6 miatt, ergó a 4 csatorna együttes ereje sose lesz elérhető, de nagyon fontos azt is megértened, attól hogy "támogatja azt a 4 csatornát egy eszköz és képes 4-et összefogni az nem azt jelenti, hogy mindegyik permuátációban megteszi.
    A bennük rejlő modem tulajdonságait kell megnézned, melyik kombinációkat ismeri.
    Tehát ha a messzi toronyra lőnél, veszel egy 120 ezres komolyabb eszközt mint Én, akkor lehet úgy rácseszel, mint Én.
    Nekem 3 csatornás a tornyom = SXT LTE6 csak kettőt tud összefogni.
    Vettem az ATL LTE18-at, amit 4-et tud összefogni, ergó ha van 3 csatorna, akkor simán összeadja.
    Nem, nem adja össze.
    Mert ismeri mind3 csatornát, de ebben a kombinációban nem tudja használni, ami nálam van.
    Azaz 120 ezerért is 2 csatornát használok (kicsit magasabb sebességen), mint előtte is.....csak 3x annyit kiadtam az új eszközért, mint a korábbiért....a tudatlanságom miatt).

    Ha viszont kevésbé zsúfoltak a csatornák körülötted, akor látható, szinte 1-1 csatornákkal sugároznak, így a 2 csatornát összefogó CAT6 SXT elég lesz neked.

    Személyes véleményem (és kedvencem) szerint a 2023-as Mikrotik SXT LTE6-t (SXTR&FG621-EA) venném és ha teheted kirakod a tetőn kívülre, ha nem teheted tetőtérben /padlásban az ablakban helyezed el irányítva a cél torony felé. (ha az ablakod nem fém tetőtéri kibúvó, hanem üveg).

    És persze mi a cél?
    100mbit/s-ig elég lesz ez az eszköz.
    Ha felette akarsz, akkor drágább eszköz kellhet, hisz most is elég komoly képességekkel rendelkező beltéri eszközöd van, amivel elég gyenge eredményeket tudsz produkálni.

Új hozzászólás Aktív témák