Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    válasz Sayuar #17741 üzenetére

    Pietrasko megelőzött...
    De, ha ragaszkodsz az 1 Gb adat külön méréséhez...
    mint írod: "1 Gb adatot 1500 Ft-ért mérik mindenhol", nos így akkor itt is ennyi az adat, hiszen
    4130-2540 Ft=1590 Ft, tehát még egy picit drágább is, 90 Ft-al.
    1590 Ft 1 Gb adat és 2540 Ft lebeszélhető 13 Ft-os percdíjon... 195 perc.

    A DPI flotta alapcsomagban pedig,
    3175 Ft 10,8 Ft-os percdíjon, azaz kb 294 percet tudsz beszélni, /12,3 Ft-os percdíj, a 3620 Ft-os díjra nézve/
    475 Ft a 200 Mb internet díja. Ami jóval alacsonyabb induló díj, és a lassítás pedig érdemben nem csökkenti a felhasználói élményt, így - SZÁMOMRA - nincs semmi jelentősége, hiszen youtube megy, online rádió megy, böngészés oké. Pedig havonta minimum 1,2 -1,4 Gb-ot forgalmazok, de inkább 2-3 Gb az átlag, de volt már 10-15 Gb is.
    Arról nem is beszélve, hogy mobilinternetet publikus csomagban nem lehet korlátlant venni a 3 nagy szolgáltatótól, 20, max 30 Gb-ot adnak, szinte aranyáron, DPI-ben pedig megoldható egy ezrest kell pluszban a Hipernet 42-es csomagra fizetni és van korlátlan (sebesség és adat) mobilnet. Mivel én vidéken lakom és a magenta ügyfélszolgálatot kérdezve ki is derült, hogy ne is akarjak adsl netet... így csak a mikrohullám, vagy mobilnet marad, előbbinek pedig nagyon rossz a minősége... nekem közel 20 évig az volt...
    Az egyetlen negatívum, hogy most, hogy ősszel megkértem a mobilnetet is, sajnos azt is úgy veszi, mintha mobil előfizetés volna. (ugye alapból egy előfizető nevén 4 lehet) azaz így nekem már csak 2 maradt.

    Summa, (nekem) akkor is drága a 21 Ft-os percdíj, a 12,3-hoz képest, bár én abból indultam ki, hogy ma már nem különleges kegy a szolgáltatóktól, hogy adnak mobilnetet is, az előfizetésben, hiszen egyre inkább csomagban gondolkoznak mindenütt...

    Persze másnak más szempontok a fontos(abb)ak, ez nem védőbeszéd akart lenni...

    A tv-telefon-internet csomag is több éve létezik, a telefont mégis legtöbben nem használják, nincs bekötve, de azért van így, mert a csomag ára így jóval kedvezőbb. Dönteni pedig a (korlátlan) net sebessége és a tv-s csomag tartalma-csatornák száma alapján szoktak.

    (#17747)
    Ez így nem teljesen igaz, speedtest nem ennyit szokott mérni... Ha ftp-n letöltesz, vagy google play-ből letöltesz, akkor vánszorog lassan... bár mobiltv alkalmazások még tudnak szenvedni, minden más normálisan működik...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák