Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz quigon #8505 üzenetére

    Ahogy vlevi is írta, a screenscale opció segíthet a dolgon. Ha a fullHD monitorral használom a Measy -t, akkor teljesen fel kell húzni. Az 1360 -as TV -n viszont akkor jó a kép, ha kb. középállásban van a csúszka (720 -as kernel). A TV -s üzemmód optimalizálására vannak trükkök, de kísérletezni, próbálgatni kell. Amikkel én próbálkoznék:
    -nem tudom, hogy a gyári rom menüjében van -e betüméret választás. A Finlessben van. Esetleg fontot is lehet cserélni, de ez már trükkösebb.
    -testreszabhatóbb launcher használata. Én Apexet használok telón és a Measy -n is. Létezik egy TV -launcher nevű alkalmazás is, ami alapból nagyobb ikonokat, egyszerűbb, TV -hez optimalizált kezelőfelületet használ.
    -a build.prop fájlban átírni a DPI értéket. Talán ez lehet a leghatékonyabb megoldás. DE!
    1. a változtatás az egész rendszerre vonatkozik
    2. okozhat Play -kompatibilitási problémákat (persze visszaállítható, sőt, automatizálható is)
    3. a változás érvénybe lépéséhez reboot kell.
    -ettől is durvább beavatkozás lecserélni a kernelt. Az MK808 első szériája "hibás" kernellel jött ki. 1024x768 -as felbontású volt, vagyis 4:3 -as. Ez közelebb áll a TV képarányához. Esetleg egy Omegamoon kernel, amiben több felbontás (köztük 4:3 -as) is választható. Lehet, hogy a változtatást shellscript -tel kell "kierőszakolni", de a scripteket megtalálod Omegamoon blogjában. Lehet, hogy a hozzászólásokat is el kell hozzá olvasni. Egyébként sokat lehet ott tanulni. Pl. a kimenet ki/bekapcsoló scriptet "beépítettem" a Measy -be. A monitorhoz nincs távirányító, de ezzel sleep -be tudom tenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák