Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hiddenroth

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy Redmi Note 5. Jelenleg egy MIUI 11 9.6.27 fejlesztői kiadás van rajta.

    Amit akarok:

    - visszaállítani stabil ágra, elvileg MIUI 12 a legfrissebb rá

    Úgy tudom ehhez nyitni kell a bootloader-t, nincs más megoldás. Feltenném ezt, vagy esetleg MIUI 13-at, láttam már ilyen videót YouTube-on, de nem tudom ez mennyire stabilan működik. Feltételezem, ha nem hibátlan.

    Kérdések:

    - Nyitnom kell a bootloader-t vagy van más út?
    - Ha nyitom, utána a zárás is működik mindig?
    - 168 órát kell várni a nyitásra?
    - A telefon hozzá van rendelve egy MIUI fiókhoz, de most nem ezt a telefont használom, megoldható, hogy ne kelljen áttennem a SIM-et, a Note 5-be hanem anélkül történjen a nyitási kísérlet?

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    Alany: Redmi Note 5 (nem PRO) 32 GB/3 GB, 32 GB-ból 21 GB szabad
    MIUI: Global 12.0.2 | Stabil 12.0.2.0 (PEIMIXM)
    Android: 9 PKQ1.180904.001

    Általánosságok vannak telepítve Face, Youtube, Reddit, Skype, Insta, Twitch, különféle shopping alkalmazások, Időkép, OTP ....
    Alapvetően jól muzsikál a telefon, nincs alkalmazás összeomlás és hasonlók, csak a memória úgy gondolom túlságosan hamar megtelik pár alkalmazás után, már 600 MB-ra is lemegy és akkor jelentősen lassul a telefon. Háttérben nem nagyon fut semmi folyamatosan csak az Mi Fitness. Ha csak ez fut akkor kb 1.1 GB/3 GB áll a memória. Első kérdés ez normális kb?

    Arra gondoltam, hogy megcsinálnám ebből [link] a 3-as pontot mondjuk. Egyáltalán miket merhetek eltávolítani? Gondoltam arra, hogy a saját naptárat, e-mail-t, böngészőt meg hasonlókat, hisz úgyis a google-ét használom. Persze, ha ezek nem futna a memóriában akkor sokat nem nyernék velük, vagy igen? Van ezzel bárkinek bármilyen tapasztalata? Esetleg egy ezzel kapcsolatos (alapos) cikk, hozzászólás is érdekel szívesen elolvasnám. További ötletem még, hogy amit lehet lecserélek Lite verziós alkalmazásra.

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    válasz Cs1csó #7618 üzenetére

    Értelek. Valóban régi telefon tény, talán közületek már senki nem használ ilyet. Nem is olyan régen még Redmi 4X-et használtam, egészen egyszerűen azért, mert ki nem állhatom ezeket az óriási telefonokat. Ez a Note 5 határeset nekem méretben.

    Visszatérve, tehát totál értelmetlennek tartod nem csak az én esetemben, hanem amúgy is bizonyos valóban haszontalan Bloatware alkalmazások törlését? Csak pár, ami szerintem tényleg az:

    Alapértelmezett nyomtatási szolgáltatás
    Böngésző
    Könyvjelző szolgáltató (ez az alap böngészőhöz tartozhat?)
    Naptár
    MMS alkalmazás (gondolom ettől tud futni az üzenetek)
    Nyomtatás szolgaltatás
    Élő háttérkép
    Digitális jólét (erről az a gy... gattyán jut az eszembe)
    Mobil nyomtatás
    Google play filmek
    MI FM modul
    MI Share
    MSA vagy hirdetési szolgáltatások
    Felhasználói útmutató alkalmazás (LOL)
    Időjárás alkalmazás (úgyis Időképet használok)
    Játékok

    Ezek szerinted? Vagy tudsz valamiket amik ezen felül biztosan feleslegesek?

    Egyébként annyi meg, hogy leszedtem a Facebook-ot és a Messenger-t. Automatikus indítási joguk volt. Feltettem helyette a Facebook Lite-ot, abban a Messenger is benne van, és jelentős gyorsulást érzek, LOL!

    A Chrome-ban a Google reklámokkal, egyéb hirdetésekkel lehet kezdeni valamit?

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    válasz crok #7621 üzenetére

    Rendben megnézem az írásaid, eléggé komojak' :DDD . Iszonyat "beteg" szinten vagy ahogy látom, nyilván a szó jó értelmében! :D

    Valószínűleg az ADB AppControl-t fogom használni, az ilyen láma barátabb, ahogy nézem! A többieknek is köszönöm szépen a tippeket, fel fogom használni őket!

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    Telefon: Xiaomi Redmi Note 5 (Nem Pro)
    MIUI: 12.0.2 Stabil
    Android: 9 PKQ1.180904.001
    Üzenet alkalmazás: 11.09.4

    A telefon rendben van jól működik, kiszedtem az eltávolítható bloatware alkalmazásokat, ami igen sokat gyorsított rajta. Minden szépen lefrissült, de egy ideig az üzenet alkalmazást nem frissítette. Ami nem is volt baj (igazbáól ezt észre sem vettem). Aztán tegnap beadott egyet, a fent említett verzióra. Lefrissítettem és sajnos előhozott, egy hibát, amit már korábban is csinált egy régebbi Xiaomi telefonon.

    A jelenség az az, hogy az üzenetek-en belül csak a szám jelenik meg és az, hogy ki az, nincs odaírva. Például +36701234567 - Futár. Szóval a Futár nincs ott, hanem csak a szám. Ezt volt, hogy korábban (nem ennél a telefonnál) eljátszott a névjegyek résznél is, ez most ott jól jelenik meg. A névjegyim a MI Fiókban vannak elmentve, onnan szinkronizálta, szinkronizálja őket.

    Szerintem az "OKOS üzenetküldés"-el lehet összefüggésben, mert az a korábbi verzióban nem lehetett benne (feltételezés, ugye ami a MIUI 12-ben alapból benne volt), mert ez csinál valamit a névjegyekkel. Ezt kikapcsoltam már, de hiába, meg akármit állítgattam már így van.

    Okos Üzenetküldésen belüli beállítási lehetőségek:

    "Okos üzenetkezelés - Az Okos Üzenetváltás megadja a feladó azonosítóját és a okos menüket kínál Önnek"

    "Adatok automatikus frissítése - Nyerjen hozzáférést a kiszállítással és egyéb szolgáltatásokkal kapcsolatos naprakész adatokhoz"

    "Egyszer használatos jelszó automatikus rejtése a Zárolási képernyőn - Automatikusan rejtse el az egyszer használatos jelszavakat a Zárolási képernyőn megjelenő üzenetértesítésekben"

    "Mi Üzenet"

    Valakinek van bármi ötlete? Találkoztatok hasonlóval? Úgy tudom nem lehet visszatérni a régi verzióra, csak root-al. Azt meg nem akarok. Olvastam talán valami olyat, hogy át lehet nevezni az üzenet alkalmazást, majd letöltök egy régit, azt normális nevén hagyom és úgy talán jó lehet. Ez mennyire működhet? Hol találok erre jó leírást, vagy mi ennek a pontos folyamata?

    Köszi a segítséget.

    (Újabb telefonokon van ilyen hibátok?)

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

Új hozzászólás Aktív témák