Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    Üdv.

    Megpróbálok finoman fogalmazni, hogy ne kapjak büntetést.
    Másnak is egy okádék, használhatatlan, összecsapott retek bughalmaz az egész HyperOS rendszer?
    Órákig tudnám sorolni a Huawei P30 után mi az, ami közel se úgy működik, ahogy kéne, de csak párat említenék, hátha van megoldás egy hasonlóan logikátlan, eldugott helyen, mint általában az összes beállítás a rendszerben...
    Az alany egy kevesebb, mint 1 hete vásárolt Xiaomi 14 (Android 14, HyperOS 1.0.16.0 (Ahonnan véletlenül kihagyták az OS elől az F-betűt...)

    1. Játszok, háttérben szól a Youtube lejátszási lista (egyveleg), és minden egyes videó után megáll, és átvált a játék hangjára. P30-on normálisan működött. Autoplay gomb nincs egyvelegben, tehát nem az a gond! Akkor mi? Talán hogy Xiaomi?

    2. Az említett játékkal 8 éve játszok naponta (Star Wars: Galaxy of Heroes). Sosem volt ilyen, hogy MINDEN NAP újra kell telepítenem (1.5GB), mert lefagy a játék valahol. Szó szerint naponta! 1x 2 napig bírta, miután töröltem a cache-t (gyorsítótárat), de 2 nap után ismét lefagyott, cache törlés sem segített, adatok törlése sem, ugyanúgy lefagyott azonnal indítás után. Újratelepítés, most reggel óta jó... P30-am 5 éve megvolt, sosem volt ilyen gond vele.

    3. Bugos az ébresztő (a kapcsolóval nem aktiválta az ébresztőt, csak a "Kész" gombbal, utána pedig pont fordítva, a gombbal igen, a "Kész"-szel nem...

    4. Valami valamitől változott egyszer csak a zárképernyő balról húzása, eddig a Mi távirányító volt ott, és alul a zseblámpa, ma 3 dolog került felülre, a zseblámpa alul, és fekete a háttér (eddig elmosódva volt rendesen ott a zárképernyő hátterem). Semmit nem állítottam, frissítés sem volt!

    5. Bugos az AOD, hiába van az időszakra állítva (07:00-22:00), szépen kikapcsol letakart kijelzővel, ahogy kell, de random eltűnik, és nem mutat semmit. Ezek Kínában nem értik az "Always On" jelentését??? P30-on mondanom sem kell, sosem volt vele gond, letakarva kikapcsolt, az időszak alatt végig működött, ahogy kell.

    6. Egyszerűen nincs 1 gomb a Hangos-Rezgő-Néma váltásra. Külön kell némára tennem, és külön a rezgést is kapcsolni... :W

    7. TruePhone-t használok isten tudja hány éve, de minimum 10, hibátlan volt, alapértelmezett tárcsázó volt ez mindig is, de a hívőképernyő a gyári volt. Na ezt ezen nem lehet, ugyanis hibát ír hívás közben, és SEMMI nem mutatja, hogy hívnak, csak a csengőhangot hallom... Muszáj a TruePhone hívőképernyőjét használnom...

    8. Lássuk csak, mi van még itt: kamera alkalmazást hagyja elindítani, de lemerülve lassított felvételt már nem (minek hagyja akkor a kamerát, írhatná az elején, hogy haló, lemerülve ne kamerázz); csengőhang választó (vagy ébresztő, mindegy) ennél eldugodtabb helyen nem is lehetne, bedobja előbb a témák alkalmazást; Nova Launcher nem működik a gesztusvezérléssel (elég nagy érvágás hosszú év használat után); Beállításokban mindent logikátlan helyen találni, aod sem a képernyő beállításaiban van, miért is ott lenne... Tudnám sorolni, de nem is értem, ezek a Xiaomi-nál ezt komolyan gondolták? Nem tudnak egy épkézláb rendszert összerakni?? Tudtam én, hogy sok év Huawei P30 (előtte Honor 8) használat után a Xiaomi nem lesz jó, de adtam neki esélyt. Kár volt! És maiak topikban erre írta valaki, hogy más rendszert el sem tudna képzelni magának, mert illogikus a többiben minden? Akkor nem használt az illető huawei/honor-t, állításával ellentétben...

    Ötletetek van esetleg?
    Nincs 1 hete meg a telefon, de minden napra jut egy f****g furcsaság, bug, ami eddig nem tűnt fel. Mára ez a youtube egyveleg leállása jutott. Mi lesz holnap? Talán az, hogy a DCIM-be bemásolt képeket csak akkor ismeri fel a galéria, ha a Quick Share mappában is bent vannak ugyanazok még a egyszer (majd utána persze törölhető)? Ja nem, ez már volt első nap. :D
    Megérteném, hogy új rendszer, vannak hibának, HA lenne legalább 2 naponta valami javítás, látszana, hogy rajta vannak a javításokom, de semmi nem jön egyáltalán. Ezeknek ez kész így, ahogy van? Közel 400 ezer forintért? :W

    Nagyon fontolgatom a 14 napos elállási joggal való élést, mert az idegeim ezt a bughalmazt nem bírják sokáig... Pedig adtam esélyt, mert hardverileg príma a telefon, kinézetre, méretre, külsőre számomra hibátlan, de a sw az minősíthetetlen egy P30 után, és azon tényleg minden apró részletet ismerek már, és az elavulásán kívül semmi baja.
    Csak ha visszaküldöm, mit veszek? Honorok nem tetszenek a lekerekített formával, és a mini tévé méreteivel, ez a Xiaomi külsőre eléggé megfogott pedig. :(

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák