Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Honik77

    újonc

    válasz Renegade100 #670 üzenetére

    Sziasztok!
    Én is átverés áldozata lettem..a neten keresgélve találtam a topikra, ezért gondoltam megkérdezlek benneteket, hogy frissítsem tudásomat jogi téren :))
    Nem itt vásároltam, hanem az aprodon kivételesen (amúgy teszveszen szoktam), és egy baba műszaki cikket vettem 15ezerért. Utánvéttel küldte az eladó, merthogy én sem mertem csak úgy előre utalni (teszvesz-vaterán így szoktam), mivel itt nincs nyoma az adásvételnek, aztán ha a végén nem kapom meg, akkor lehet bizonyítgatni...
    Tehát megkaptam tegnap, de a termék hibás volt.. és mivel ajándékba akartam, így nem is bajlódtam volna esetleges javítással, stb.. Azonnal küldtem vissza és mivel az eladó azt mondta, hogy ő sem utal előre, ugyanígy utánvéttel küldtem vissza. Aztán este írt, hogy reméli nem a 15ezret adtam meg utánvét összegének, hanem levontam belőle az ő feladási díját.. Hát mégis hogy képzeli?? Úgy egyeztünk meg, hogy a postát ő állja és nekem összesen 15ezerbe kerülne a termék.. Gondoltam még én vagyok a rendes, hogy a vissza postát (1875Ft) így is én álltam, de nehogy már egy csaló miatt kerüljön ez nekem majdnem 4000-be??
    Mi van ha nem veszi át a csomagot ma? Feljelenthetem csalásért ugye?
    Várom válaszotokat, akár priviben is.
    Előre is köszönöm.
    N.

  • Honik77

    újonc

    válasz Renegade100 #672 üzenetére

    De én már előbb feladtam mint hogy írta, hogy vonjam le az ő postaköltségét, merthogy nehogy már neki legyen benne 1875Ft-ja, de akkor így nekem már 2x 1875Ft-ba kerülne, hogy átvert, és egy vacak terméket küldött..Ha nem veszi át a postát, akkor meg a posta rámveri a másik 1875-t.. És ezt nem fogom hagyni..
    SZal mit javasolsz? Fenyegetőzzek, hátha megjön az esze, vagy ha tényleg kicsesz velem, jelentsem fel?
    Üdv,
    M.

  • Honik77

    újonc

    válasz Honik77 #673 üzenetére

    Ja amúgy köszi a gyors választ... el is felejtettem megköszönni az előző üzimben.
    Amúgy a postást kértem, hogy lehetne-e felbontani, és nem engedte, merthogy ez nem így működik, meg hogy neki még sok helyre kell mennie.
    És ez sajnos így van a futároknál is.. Egyszerűen nem engedik, hogy felbontsa az ember a csomagot, merthogy nincs kifizetve, átvéve, meg nekik sietniük kell, stb stb..
    Ja és sokszor még ha fel is tudnád bontani, akkor még elsőre nem látszik, hogy az jó is-e... mert ezt a terméket is ki kellett próbálgatnom, minden egységét, és az nem 1-2 perc..
    Egyszer pl jártam úgy, hogy karácsony előtt megérkeztek a digit. képkeretek, amiket a nagyszülőknek vettünk, és mikor bekapcsoltam őket, hogy kipróbáljam, akkor vettük észre, hogy valszeg dobálták a futárok, és összetört a belső rész, és abszolút nem működött.. na nem semmi volt ott is, hogy visszakapjam a pénzem, de korrektek voltak a végén, és a futár költséget is ők állták odavissza..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák