Aktív témák

  • zttk

    csendes tag

    Sziasztok,

    Segítségre lenne szükségem, otthoni storage server építés ügyében. Eredetileg arra gondoltam, hogy valami nagyobb házba egy olcsó alaplapot beteszek amin minél több sata csatoló van és teszek bele olyan 10 db 3.5"-os HDD-t. Ez az ötlet továbbra is tetszik mert olyan OS-t rakok rá amilyet akarok és tudom, hogy elboldogulna azokkal a HDD-kkel amiket beletennék. kb. 40TB kapacitást szeretnék most kiépíteni, csak back-up funkciókkal tehát nem kell biztonságosnak lennie, semmi fontosat nem tárolnék rajta.
    De közben találtam használt storage servereket, pl: https://www.interbolt.eu/spd/002983/HP-StorageWorks-MSA2212FC-AJ745A-12x-LFF-HDD-Bay-D

    Kérdéseim (előre is elnézést ha banális kérdések):
    - Ezekhez a serverekhez kell még valami más is (egy másik Windows Server?) vagy tudok rá tenni pl Windows Home servert vagy bármi mást? Esetleg alapból van rajta OS?
    - A fenti HP azt írja hogy csak max 1TB-os lemezeket támogat. Ez csak a akkor volt így amikor a dokumentáció készült vagy van valamilyen limit benne OS oldalról is?

    Mit javasolnátok? Most nagyon megtetszettek ezek a rack-be tehető szerverek. Mi kell még hozzá a fentieken kívűl? Illetve ha használtan vennék akkor mit ajánlotok mit keressek?

    Jah igen nem sűrgős szóval ráérek akár félvet is nézelődni míg feljön valami ami megtetszik. Ez csak egy hobbi projekt hogy a mindenféle külső winyoimról egy helyre kerüljenek az adatok.

    Köszi!!!

Aktív témák