Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brazos

    senior tag

    válasz RR-13 #19870 üzenetére

    Az nem minden esetben megoldás, eleve a rendszer sajnos külső antennára van kitalálva, az, hogy eddig még jól megnyomták, az azt eredményezte, hogy belső téri vétel is lehetséges volt valamilyen szinten, nyilván nem 100%-os értékekkel, hanem kinek mennyi-annyival.
    Most a lecsökkentett adóteljesítmény miatt a belsőtéri vétel kérdésessé vált, ha az antennád erősítő nélkül beltérben nem ad képet, az erősítővel sem biztos, hogy stabil vételt fog produkálni, ezt én már végigjátszottam, sajnos.
    Nevetni fogsz, de a mostani antennám egy múzeális ritkaság:
    egy NDK gyártmányú sima, erősítő nélküli szobaantenna, a két fényes teleszkóp antennát leszedtem róla, csak a kis ötelemes yagi van használatban, (egy kis műanyag kocka talpra szerelve) ez ennyit tud beltérben, ismétlem magam, bocs:
    Jelerősség: 58-59%
    Jelminőség: 84-87%
    Ez az NDK-s antenna akkor lett véve, amikor anno a magyar kettes TV adás elindult, és egy kis sárga szappanos dobozban volt a ketteshez való dekóder, hát bíz ez nem ma volt, de az antenna még állja a strapát.
    (egy kis kék kartondobozban árulták, én kint vetten még az NDK-ban, pár akkori keletnémet márkáért, onnan hoztam haza, később már itthon is árulta a Keravill.)

    [ Szerkesztve ]

  • cof

    veterán

    válasz RR-13 #19870 üzenetére

    Nálam az átállás óta USB TVTuneren nem hozza a 626 MHz-et DVB-C kábelen, mert pont ezen megy az egyik T2-es MUX is.

    Szóval ez egy nagy változás volt már alapból, hogy átrendeződtek a frekvenciák. Ilyenkor kell mindig egy antenna állítás, mert lehet, hogy ugyanúgy elérhető a 100% jelminőség mint az átállás előtt pl.

    De a beltéri antennák ilyenek sajnos, a visszaverődött jelet fogják be a felületekről. Emlékszem régebben amikor volt nekem is, és a közelében mászkálva már zavartam is, jött a kép szétesés stb.

    Elég hozzá egy kis változás a környezetünkben és már másnapra rosszabbodik a vétel.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Új hozzászólás Aktív témák