Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huszi.gyb

    senior tag

    válasz ludsimon #54383 üzenetére

    Próbálj ki több motort. SV elég nagy (nekem ~170cm) Liberty-t próbáltam, az kényelmetlen volt, kicsi a lábtér... Scarabeon utoljára 14-15 évesen ültem, akkor mindegy volt mi van alattam, csak menjen. :)

    szerk.: Ja és ha Scarabeo szóba jött, Libertyket is meg lehetne nézni... De mondom az nekem nem volt kényelmes.

    Próbálj ki több motort, ha az SV itt lesz, azt is szívesen kölcsön adom egy karikára... Majd meglátod melyik kényelmes.

    [ Szerkesztve ]

    www.dongosofor.hu

  • Bambalazs

    senior tag

    válasz ludsimon #54383 üzenetére

    Barátnőmnek egy Scarabeoja van, nekem egy Yamaha Jogom, úgyhogy van viszonyítási alap. Mindkettő nagyon jó robogó, de Jog kényelmesebb, annak ellenére, hogy 190 cm vagyok. Na jó, éles kanyarban szét kell terpeszteni a lábakat, hogy elférjen a kormány... :)
    Scarabeo-n nem érezni az úthibákat a nagyobb kerekek miatt, magasabban ülsz, viszont mikor vezettem volt egy "mintha valami hiányozna" érzés. Arról nem is beszélve, hogy nincs csomagtartója, csak kesztyűtartója.
    Bezzeg a Jog csomagtartó rácsára minden mehet gumipókkal, miközben dugig pakolod az ülés alatti csomagtartót, kesztyűtartóba meg mehet a félliteres ásványvíz és valami péksüti. Első motornak nagyon jó a Jog, eddig a pár hónap alatt megtett 2400 km összes centije élvezettel telt, akkor is, ha egy kátyú akkorát ütött, hogy a tükör totál elmozdult, vagy mikor egy gyökér autós elől menekültem a városban, ment árkon bokron keresztül.
    Mikor motort veszel, majd nézd meg, hogy hogy fognak a fékek, mennyire kopott a gumi, egyenletesen húz-e gyorsításnál a további kiadások minimalizálásának érdekében. A teleszkóp az esetek 90%-ában tuti halott lesz használt gépeken, megsínylik a pesti utakat. Ugyanúgy bringáról váltottam robogóra, mint ahogy te is szeretnél, és csak azt tudom mondani, hogy élvezni fogod. Viszont ha tényleg veszel valamilyen kétkerekűt, ne félj kiadni pénzt minőségi védőruházatra!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák