Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Core2duo6600 #6961 üzenetére

    "Ha abból idnulunk ki, hogy nekem házon belül sem megy mindenhol, akkor kérdéses a cucc"
    Na ez az, amiből nem lehet, de legalábbis nem érdemes kiindulni. Hogy egy nyílt, kültéri link milyen távolságra fog működni, arra szinte semmilyen kiindulási alapot nem jelent az, hogy az adott router mit produkál beltéren. Vegyünk példának WRT54G(L) típusokat, ha már úgyis ez a topik témája. Egy csomóan írták ezekre, hogy náluk 1-2 szintet sem visz át normálisan. Természetesen ez bármelyik más típusra is igaz lehet, merthogy a routerek között valószínűleg nincsenek nagyságrendi különbségek sem teljesítményben, sem érzékenységben, sem beépített antennában. Ez egyik gyártónak sem érdeke, a szabvány (és a limit) pedig adott. A beltéri terjedés, csillapítás, visszaverődés, miegyebek elég nehezen modellezhetők. Tehát ezekkel a routerekkel (több példányt beleértve) én sok km-t hidaltam át, ill. most is van 1km feletti működő linkem ilyenekkel. Nem hinném, hogy ez véletlen lenne, és más eszközzel nem működne. Ez inkább normális és jó helyre telepített antennák (nem feltétlenül gyári), tiszta rálátás (ehhez persze kell egy kis szerencse), rövid és jó minőségű kábelek kérdése. Ha ezek adottak, a siker sokkal kevésbé függ az alkalmazott wifi-eszközöktől.

Új hozzászólás Aktív témák