Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csimi1974

    újonc

    Tisztelt fórumozók.
    A következő problémám adódott, aminek a megoldásában esetleg valaki tud segíteni.
    Van egy saját építésű, klasszikus elrendezésű 3D nyomtatóm.
    Eddig jól is működött, de most a következő hibát generálja.
    Az X tengely mozgatása leáll nyomtatás közben, a motor gyakorlatilag nem kap vezérlést, a fej az x tengelyen kézzel szabadon mozgatható.
    A motor meghajtók típusa (X és Y tengely) DRV8825, az alaplap MKS GEN-L V1.0, a firmware Marlin.
    A nyomtatás Repetier Host alól történik.
    A fenti hiba jelentkezésekor vészleállítás és újra csatlakozás után sem hajlandó az X tengely meghajtása működni, csak akkor ha a tápegységet ki-, majd bekapcsolom. Ekkor a motor már működik, home ciklust végrehajtaj, a Repetier alól pozicionálható.
    A meghajtót már kicseréltem, de a hibajelenség továbbra is fenn áll.
    A motor max. árama 2A, az áramkorlát kb. 1,9A-re van belőve.
    A hiba jelentkezésekor az alaplap nem fagy ki, mivel az Y tengely és az extruderek továbbr is működnek.

  • csimi1974

    újonc

    válasz azbest #14935 üzenetére

    Kicseréltem a motort de a jelenség megmaradt.
    Több motoráram beállítással is teszteltem, de ugyanaz történik.
    A működés teljesen rendszertelenül szűnik meg, ugyanannál a nyomtatott tárgynál.
    Viszont azóta egyéb jelenséget is produkált.
    Az X poziciót változtatva nem símán, hanem "darálva" mozdult a motor, és mintha a mozgás irányát sem tudta volna eldönteni.
    Valószínűleg a kábel lesz a ludas a dologban.
    Mindenesetre köszönöm a tanácsokat mindenkitől.

  • csimi1974

    újonc

    Tisztelt fórumozók.
    A következő problémába sikerült belefutnom:
    Alapvetően Repetier-Host szeletelő programot használok, de szeretnék váltani egy jobban paraméterezhető, finomhangolható programra. Próbálkoztam már korábban is a CURA régebbi verzióival, de valamiért nem álltam át rá. Most ki akartam próbálni a 4.13-as verziót és a következő történik. A nyomtatás rendben elindul és minden rendben levőnek látszik. Azonban még az első réteg legvégén vagy a második réteg elején egyszer csak el kezd nőni az hotend hőfoka, majd "thermal runaway" hibaüzenettel leáll a nyomtatás. A kijelző -14C-ot mutat az hotend hőfokára és ez nem is változik (valószínűleg kifut a mérési tartományból). Mivel a fűtés leállásakor a a hotend alapértelmezetten beállított hőfoka 0C a fűtés megy tovább és a hotend annyira képes felmelegedni, hogy a rajta levő bevonat (vagy horgany vagy króm a színe alapján) felhólyagosodik, a szilikon hőszigetelő pedig szó szerint leolvad. A hőfokkijelzés mindaddig nem rendeződik, amíg a gépet áramtalanítva a hotend vissza nem hűl kb. 300C-ra. Több beállítással is próbálkoztam, de az eredmény mindig ugyanaz. Biztos ami biztos a hőfok érzékelőt kicseréltem, de ez semmin sem változtatott. Ha nyomtatás közben észreveszem, hogy elkezd emelkedni a hőfok (már direkt figyeltem) és leállítom a nyomtatást, a hőfok kijelzés normálisan működik és a fűtés is kikapcsol.
    A nyomtató egyedi készítésű, az alaplap MKS GEN-L Marlin firmware-el, az extruder jelen pillanatban egy BIQU H2.A beállított nyomtatási hőfok 240C az asztal hőfok 80C. Valószínűleg nem hardver vagy firmware hiba, mivel ugyanazokkal a beállításokkal ugyanaz a nyomtatás Repetier alatt szépen végigmegy, akár PC-ről akár SD kártyáról.

    Valaki esetleg találkozott e már ezzel a problémával?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák