Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komi875

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gondoltam belekóstolok én is a 3D nyomtatás világába.
    Megrendeltem egy Prusa I3 klónt
    https://www.aliexpress.com/item/For-free-DHL-High-Quality-3D-printer-Reprap-prusa-i3-DIY-kits-with-15-meter-Filament/32651228984.html

    Tegnap szépen meg is érkezett, viszont sajnos nem bírtam várni vele és fáradtan nekiálltam összeszerelni.
    Ez azt eredményezte, hogy a tápon lévő kis kapcsolót elfelejtettem átkapcsolni 115V-ról 230V-ra. Mikor bedugtam nagy csattanás és levágta a biztosítékot a lakásban.
    Mivel ez kb éjfél körül történt így aznapra hagytam a dolgot. Kihúztam, eltettem egy olyan helyre, hogy véletlenül se okozzon kárt az éjjel és lefeküdtem.
    Ma hazaérve gondoltam megnézem, hogy mi is történhetett, ekkor láttam meg a kapcsolót.
    Szétszedtem a tápot, remélve, hogy csak a biztosítékot kell kicserélnem, de érdekes módon nem olvadt meg és a kondik is rendben voltak.

    Ezután a tápot külön újra összekötöttem és lemértem a kimenő áramot, viszont csak random értékeket sikerült mérnem a multiméteremmel. Annyira nem értek hozzá (Inkább a szoftver oldal az én világom), szóval lehet, csak bénáztam ismét. De a multiméteren a szám fel le ugrált.

    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mit tudnék kezdeni a dologgal?
    Vajon a táp teljesen meghalt?
    Van rá esély, hogy a nyomtató többi alkatrészében nem keletkezett kár?
    Esetleg valaki aki jobban ért hozzá rá tudna nézni, vagy tudna kölcsönözni egy tápot amíg leteszteljük, hogy lett-e másnak is baja Székesfehérvár környékéről?

    A táp: AD1220A-240W
    12V, 20A, 240W

    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák