Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    Sziasztok!

    Már egy ideje érdekelt a 3D nyotmatás, de a napokban úgy döntöttem előbb-utóbb szeretnék egy masinát. 0 tudással elkezdtem utána olvasni, néztem 1-2 videót, a kezdő összeget 100-150 közé lőttem be. Az már eldőlt, hogy amire nekem kellene, ahhoz egy FDM nyomató való. Valahogy én ezt úgy képzeltem el, mint egy papírnyomtatót, hogy kiveszem, bedugom, nyomtatok, örülök. Ahogy látom, ennél egy (pár) fokkal ez azért bonyolultabb. A nézelődéseim arra futottak ki végül, hogy a megfelelő típus nekem egy Ender 3 V2 vagy egy Creality CR-6 SE lenne a megfelelő, táltal olyan felhasználókat is az érdeklődési körömben, akik ezeket a készülékeket nagy megelégedéssel használják. Elkezdtem utánuk olvasni, de szépen lassan elbizonytalanodtam. Egyre több hozzászólásba szaladtam bele YT videók alatt vagy fórumon, ahol ilyen-olyan problémák, beállíthatatlanságok jelentkeztek. Nem biztos, hogy lenne ehhez kedvem, illetve szívesen finanszíroznám az elpocsékolt méregdrága anyagokat. Nincs kedvem szerelni, 1 hónap múlva rákölteni 30.000-et, mert kiderül, hogy ahhoz, hogy normálisan működjön még ez, meg az kell.

    Alapvetően egy olcsó Plug and Play eszközt kerestem, ami ha nem is legprofibb minőségben nyomtat, de nekem megfelel (a fenti két típustól látott eredmény nekem megfelel), de a lehető legkevesebb szívással jár. Ahogy látom ez már egy viszonylag nagy elvárás, a PnP eleve, mert mindegyik valamennyire barkácsolós. Addig-addig kutakodtam, hogy látótérbe került a Prusa MINI+, ami bár a keret felett van, ugyanakkor ha jól vettem ki, nem kell semmilyen uppgrade kit, cserecucc, alkatrész hozzá. Ha összerakom, akkor megy, egyedüli hátránya a viszonylag kicsit nyomtatási terület. (Ennek még utána nézek, elsőre úgy gondolom, hogy a céljaimnak megfelelő lehet ez a méret.) Nem ez lenne a hobbim. Ez a hobbimhoz kellene, nem ezzel szeretném tölteni a napjaimat, hanem használni azt, amit kinyomtattam.

    De lenne egy pár kérdésem:
    - A Prusa MINI+ mennyire Plug and Play? Összerakom, megnézek egy YT tutorialt és kész, vagy azért ehhez is kell tanulni bőven.? Tényleg nulla a tudásom.
    - Mi olyan nagy was is das összeszerelni egy ilyen nyomtatón, hogy 200€ felárat számolnak fel egy összeszerelt változatért egy félig összeszerelttel szemben?
    - Itthonról vagy Németországból vásárolnám, ennek függvényében változna az ár, ami még most, az elég rottyon lévő Euro árfolyamon is kedvezőbb lenne német forrásból, főleg úgy, hogy már ez az ár is "erőn felül" lenne. Van ennek valami hátránya? Ha van esetleg valakinek német forrása, ahol megbízható terméket lehet kapni esetleg olcsóbban (480€-t láttam most), azt megköszönném.
    - Ezekhez a nyomtatókhoz mennyire valós igény egy magyar használati/összeszerelési útmutató és/vagy magyar nyelvű szoftver (ilyenről mintha valahol láttam volna képet)?
    - Bármi tanács, hozzászólás, javaslat jöhet, de olyat nem szeretnék, amire 1 hónapot és több tízezer forintot kell ráfordítani, hogy az első olyan élményem legyen, hogy "igen, ezért vettem a nyomtatót"

    Köszönöm előre is.

    Megj.: örömmel látom, hogy ebben az összefoglalóban is az én általam készített dizájn van, amit kb. 10 éve csináltam. Pacsi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák