Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    válasz Teasüti #4286 üzenetére

    Tömszelencéhez milyen anyagot választanátok szigetelőnek?
    Bármilyen gumitömítés megfelel, gyári, ne nyomtass.

    A munkadarab Z felbontása lesz egyben a mérettűrése is?
    Ezt a kérdést nem értem teljesen, kérlek tedd fel máshogy.

    Kis méretű alkatrészekhez érdemes utómegmunkálásban gondolkodni, semmint mondjuk apró lyukakat beletervezni az alkatrészbe? Teszem azt ha 1,8mm-es vezetékre szeretnék illeszteni egy belső átmérőt, némi rugalmasságot feltételezve, akkor jobban járok, ha tömörnek nyomtatom és magam fúrom ki?
    Nyugodtan tervezhetsz 1,8mm-es lyukat, ha jó a nyomtatód, akkor szép lesz a lyuk, nem kell fúrogatni, pont ez a 3d nyomtatás lényege.

    Illetve lehetséges nyomtatni külön szigetelést a projekt doboz peremére?
    Lehetséges, az egyik alkalmas anyag a ninjaflex fantázianevű gumiszerű alapanyag.

    A fentebb linkelt példában milyen anyagból csinálták a tömítést?
    Jó kérdés, nem említik, de valamilyen gumiszerű nyomtatható alapanyagból, mint az előzőben említett.

    szerk: a másik, mekkora a minimum falvastagság dobozokhoz, ami azért kellően szilárd? 1 mm mehet? 1,5 mm?
    Fúvókaátmérőtől függően úgy kell megválasztani, hogy szép tömörre töltse ki az oldalfalakat is. Ebbe nem tudok egyértelműen segíteni, példával szemléltetném. Ha 0,4-es fúvókád van, az kb 0,45 szélesen nyomja ki az anyagot. Ha 1mm az oldalfal, akkor a 2x0,45-ös szélesség miatt két vékony falad lesz és nem egy vastag. Ezt kiküszöbölendő vagy legyen a 0,43-0,45 egész többszöröse a fal vastagsága vagy csak simán 1,5mm és akkor jó lesz :)

    [ Szerkesztve ]

  • Saccco

    nagyúr

    válasz Teasüti #4286 üzenetére

    A munkadarab Z felbontása lesz egyben a mérettűrése is?
    Szerintem nem, de egy 0,2-es pontosság nem rossz egy akármilyen nyomtatónak sem.

    Kis méretű alkatrészekhez érdemes utómegmunkálásban gondolkodni, semmint mondjuk apró lyukakat beletervezni az alkatrészbe?
    Nem, mert ott nem lesz fal, csak alsó és felső, belül üres. Úgy érdemes, hogy felfúrod a megfelelő méretre, de itt is inkább tizedekre gondolj.

    Illetve lehetséges nyomtatni külön szigetelést a projekt doboz peremére?
    Ha annyira szigetelni akarsz, akkor használj rendes szigetelőt. :)

    a másik, mekkora a minimum falvastagság dobozokhoz, ami azért kellően szilárd? 1 mm mehet? 1,5 mm?
    A minimum falvastagság a nozzle átmérője. A nozzle átmérője általában 0,4mm, ennek többszörösében érdemes gondolkodni. Az egyik legnépszerűbb Pi dobozra nézz rá: [link], ennek szerintem van 2mm is a falvastagsága.

    (#4288) izisz:
    Egy szilikon zokni megoldaná talán a dolgot.

    (#4290) janek69:
    Én komplett gcode-ot szedtem le, simán végigment.

    (#4292) layerke:
    Hú de sokáig írtam a hsz-t. :D

    [ Szerkesztve ]

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Új hozzászólás Aktív témák