Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz EasyKnight #36691 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy 12V-os tápok között van e különbség. Ha jól értelmeztem az olvasottakat, akkor a 12V-24V között már van. És eddig olyat nem olvastam, hogy valaki a 12V-osát cserélte volna erősebbre. De biztos nem lehetetlen. Nekem eddig csak 24V-os táppal üzemelő nyomtatóm volt és van.
    Ha más feszültségűt teszel bele, akkor figyelni kell, hogy azt tudja a lap, a patron és az asztal fűtése is. Vagyis ezeket nagy valószínűség szerint cserélheted is.
    Én nem szoktam fűtött cuccal játszani BLTouch-nál. Jó az hidegen is. A nozzle úgysem éri az asztalt. Emellett nyomtatás előtt úgyis szándékomban áll futtatni a szintezést. Minden nyomtatás előtt. Akkor meg már minden fel van fűtve nálad is és nem él a biztonsági kapcsoló sem.
    De egyelőre a kísérletezgetés megy. Próbálom összerakni a Start G-Code-om.
    Ha a nozzle távolságát akarod belőni az asztalhoz vagy Z-offsetet állítani a BLT-hez, akkor javaslom először az asztalt felfűteni és utána a hotendet. Általában 150 fokra is elég. Ha már be van töltve a filament, akkor egyenesen javasolt, hogy megelőzd a szivárgást és rossz értéket állíts be miatta.
    Z-offsetet általában nyomtatás közben is lehet állítani.

Új hozzászólás Aktív témák