Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kago akira

    tag

    válasz Reggie0 #20573 üzenetére

    Ender3 tulajkén nekem is sok bajom van de részben ezek apróbbak. Nálam az extruderrel volt valami bugom. 200% on nyomott valami normálisat azalatt kb alig folyt ki belöle valami. Kalibrálásnál 100mm -nél 40mm-t huzott be.. beálitottam 160 lépésre akkor jobb lett majd reseteltem és ujra beállitottam de ott már 100 lépésnél 100mm-t lép. Szóval furcsa. Nálam is mostanság elkezdett kattogni de úgy hogy befele tolná az anyagot de visszadobja és akkor kattan. Emelett most az a bajom hogy tornyot nagyon szépen épít. Hosszú vonalakat ami folytonosak csodaszépen tolja ki magából de néha amikor bizonyos távolságból ugrik át és kéne anyagot kinyomnia magából akkor az első olyan 1cm nagyon darabos és mintha alul lenne extrudálva.

    Szintezéssel nekem is volt baj de rájöttem hogy ha nem kapom le a lapot rola csak megemelem az egyik oldalát akkor nem állítódik el mert a lap marad a helyén. Ez nálam azt jelentené hogy olyan mintha a lap nem lenne teljesen sik.

    Másik extra hogy a gép egyszer elfelejtette megemelni magát az StopEnd szintről a Base szintre és amikor leállitottam kézzel (mert épp durván kaparta a felületet) akkor egy lyukat égettem bele a magicplate-be :D

    Szóval lassan a gép árának a felét elköltöttem anyagra és tuningra de már sok mindent tisztességesen kinyom magából. :))

    Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

  • Sentinel80

    aktív tag

    válasz Reggie0 #20573 üzenetére

    Láttam én is olyat youtube on, aki mintákkal végignyomtatta az ágyat egy pontatlanabb 3d nyomtatónál, majd megjelölte és kézi csiszolóval leszedte és így a fejhez képest ,,sík" ágyat kapott. Az az érdekes ender3 nál, hogy ennek ellenére ennek semmi nyoma, ha jól bekalibrálja valaki a fejét, mintha így lenne eleve megtervezve.

    A nyúlás effektus kapcsán, a sebesség csökkentésre egy youtube videó kapcsán jutottam, az emberkének ezzel sikerült ,,eliminálnia" az effektust.

    [link]

    Első körben azt értem el mikor feltekertem ezt az ,,utazási" sebességet, hogy leverte a fej az egyik oszlopot amit épített. Azóta olvastam még egy tippet, lejjebb venni a hőmérsékletet 180C-re. lehet egy jól megválasztott sebesség + hőmérséklet a kulcsa.

    Az új curában amúgy mintha kisebb lenne ez a ,,hatás", némelyik szál valóban vékony, akár körömmel lekaparható. Hátha valakinek vaki ender3 at használ van konkrét cura konfigja vagy értékei ami bevált.

Új hozzászólás Aktív témák