Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz kago akira #20574 üzenetére

    A kattogasnak tobb oka lehet:

    1. Az extruder szoritokarjat szep lassan kivajja a behuzott szal es a vajatba beleszorul. Emiatt kell gorgos szalvezetot tenni ele, ugy mar nincs problema.

    2. Tul gyorsan adagolod a szalat a nozzle homersekletehez es az anyaghoz viszonyitva. Ez azert problema, mert a muanyag olvadasi sebessege nem vegtelen, kell neki ido mig a teljes terfogat amit beletolt felolvad

    3. Tul erosen szorit az extruder karja. Ilyenkor csokkenteni kell a rugo erejet. Erre a problemara megoldas, ha attetelt raksz a motor es a hajtokerek koze. Hatranya, hogy akkor csokken az a hatarsebesseg is, ahol elkezd megcsuszni a szal es nem annyit huz be, mint amennyit fordul a hajtokerek.

    4. Egyesek irtak, hogy nekik azert hajtott gyengen a motor, mert az alapapon a driver referenciafeszultsege nem volt rendesen beallitva es emiatt alacsony volt az aramkorlat.

    En az 1. es 3. problemaba futottam bele, az utobbi miatt en 1:5-os bolygomuves attetelt raktam az extruder es a motor koze, ami mellett meg novelni is tudtam a rugoeron igy nagyobb sebessegnel sem csuszik meg a szal.

    Lyukegetest nekem is csinalt, maig nem tudom, hogy mi az oka. Mind a ketszer egyszeruen megallt a fej az elso retegnel nyomatas kozben. Az egyik alkalommal az uveg volt fent, az szet is tort rendesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák