Új hozzászólás Aktív témák

  • haverkulum

    aktív tag

    Sziasztok, gondoltam rákérdek, ki hogyan szokta "kalibrálni" a léptető motorjait? Jómagam építettem egy acélvázas P3Steelt, alin/ebayen összevadászott alkatrészekkel (kivéve ramps, az spanyolból jött egy startuptól :) ), sokáig szenvedtem ezzel a tolómérős bohóckodással, sose akart jól kijönni a kalibráció, mindig valamilyen szinten oválisak voltak a furatok és nem passzoltak a méretek (aránytalanul). A végén oda jutottam, hogy átnézem magát a vázat meg jobban utána olvastam ennek a részének és rájöttem, hogy szerintem marhaság tolómérővel a steps/mm-t állítgatni, ha nem pontos valami akkor mechanikai probléma lesz (pl. nálam Y tengelyen nagyon nagy emelkedése volt a gyári p3steel idlerrel a szíjnak, azóta ezt cseréltem hogy párhuzamos legyen végig), prusa oldalon van egy kalkulátor, azzal belőttem az X/Y/Z stepjeimet a nyomtatómhoz és azóta láss csodát tökéletesen nyomtatok :) Ami apró fúrni való van a furatokban az is csak az anyag terüléséből ered (amit nekem slic3r nagyon nem akart jól számolni, curával egy jó pár fokkal jobb a helyzet).

    Véleményetek erről a témáról? :U

Új hozzászólás Aktív témák