Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz itanczos #5664 üzenetére

    Ami közel van a meleghez (fűtőpatron, nozzli), az petg vagy abs.
    És tegnapig azt mondtam volna, hogy minden funkcionális/mechanikai alkatrészt PETG-ből.
    De olvasgattam egy eszmecserét egy FB csoportban, ahol az volt boncolgatva, melyik alapanyag mennyire merev.
    Ha ilyen szempontból nézzük, akkor PLA lenne(lehetne) a nyerő (alaktartás, tolerancia tartás). Viszont PLA elég törékeny tud lenni.
    A régi motorosok ABS-re szavaznának, mert az a hőt is jól bírja, masszív jószág. De ugye ott a halálfej szindróma vele (szagról nem tudok nyilatkozni, amit próbálgatok, szagtalannak tánik, valami noname kínai fél kg minta, anethoz adták annó)
    Az én alkatrészeim petg-ből vannak, nem érzem hátrányát pla-val szemben, cserébe viszont nem reped el a legváratlanabb pillanatban. ABS-el csak kb 2 hete ismerkedek, eddig nem lopta be magát a szívembe (egy nagy előnyét látom, az pedig az acetonos ragasztás opció, na azt elbírnám viselni petg-nél is)
    Tömören: petg-ből mehet minden, viszonylag könnyű nyomtatni, alkatrészeknek szerintem ideális.
    PLA-ból is nyomhatod, kivéve nozlli környéki cuccok (ha tartósat akarsz; ideiglenesen persze oda is lehet pla, de a hő nem fog jót tenni neki hosszabb távon)
    Ha meg kísérletezni akarsz, akkor ABS.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák