Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz kzkz #5152 üzenetére

    A filament runout szenzor konfig úgy emlékszem már része a marlinnak - configuration_adv.h.
    De magát a hardware-t, a "szenzort" hót egyszerűen, egy mikrokapcsoló segítségével meg lehet oldani, nem kell oda semmi black magic...
    Pl: ez már "smart"
    ez már "túlsmart" (bár az ötlet érdekes)
    ez meg kb a basic megoldás,
    mikrokapcsoló és kampó

    A power failure cucc még talán nem része, ez egy friss Prusa fejlesztés (Mk3-ban vezették ők be), és szerintem idő, míg becsordogál a konfig az official marlinba.
    Már csak azért sem fizetnék érte a creality esetén, mert nem tudom az ő megoldásuk mennyire szofisztikált.
    Azért a prusa promóban amit Jóska ecsetel, az elég szofisztikált és eléggé az ő hardware-ük köré van kitalálva.
    A másik szempont ami felmerül bennem - amellett amit írtál is, hogy nálad az asztal elmozdul - az a fűtött-nem fűtött asztal közti különbség. Ha elindítod a nyomtatást fűtött asztal mellett, elmegy az áram hosszabb időre, lehűl az asztal, a tárgy 99%, hogy feljön az asztalról. Tehát erre az esetre szerintem nem optimális.
    Ha meg rövidebb áramkiesések vannak, ÉS nagyon fontos, hogy a nyomtató ezeket ne érezze meg (vagyis nagy - anyagi - veszteség a hibás nyomtatás), ott én inkább egy UPS-t vetnék be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák