Új hozzászólás Aktív témák

  • cross56

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy ideje nem írtam ide mert a sok bosszankodás miatt kicsit félretettem a nyomtatót.
    Most sokadszori nekifutásra újból nekiállnék.

    Alany egy ender 3 v2.
    Kapott erősített sárga rugókat, bl touchot és metal extudert is. Meg a Z-orsó kapott új stabilabb felfogatást. Ezek az említésre méltó upgradek rajta.

    Tegnap álltam neki újra a dolognak. Kezdtem azzal, hogy átnéztem minden csavart, ellenőriztem a derékszögeket, párhuzamosságokat. Majd bekalibráltam újból az extrudert meg a szokásos dolgokat.
    Ezután egy kézi szintezést csináltam az asztalon, majd belőttem a z offsetet…végül 25 pontos auto levelinget futtattam le.
    Ezután mehetett a nyomtatás, egész jól sikerült is megcsinálnia a modellt.

    Na ma újra szerettem volna nyomtatni, de az istenért nem akar letapadni semmi. A tényleges nyomtatas előtt a kontúrt még szépen megcsinálja de aztán csak gyűrődik az anyag a nozzlera.
    Lemostam az üveget szappanos vizzel, újra beállítottam a zoffsetet majd auto leveling többször is….de semmi.
    A szintezés jónak tűnik, mert ha néha néha elkapja a fonalat akkor szépen elteríti az anyagot, de marha könnyen fel is jön az egész.
    Mit ronthatok el? Vagy mi a gond?

    Szintezés? Hőfokok?

    jelenleg ezekkel a beállításokkal próbálkozom:
    nozzle:205 fok
    bed:65 fok
    kezdőrétegvastagság: 0,24 mm
    rétegvastagság: 0,2 mm

Új hozzászólás Aktív témák