Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Demo07 #31455 üzenetére

    Egy időben én is küzdöttem ezzel a problémával (Ender 3). A Chep féle hotend fix nem jött be nekem sem.
    Én a következő módon oldottam meg:
    -Aliról vettem úgy PTFE rögzítőt a gyári helyett, bár a gyárival is kipróbálhatod.
    -Aliról vettem egy all metal extrudert, az erősebb, mint a gyári műanyag fogantyús. Az nekem el is tört és skipelt az extruder.
    Itt egy cikkben részletesen írtam a fixről ami nekem segített, próbáld meg ez alapján: [link]
    1 ) A lényeg, hogy tiszta legyen a PTFE csöved.
    2 ) A nozzle-t becsavarod teljesen.
    3 ) Ledugod a PTFE csövet, hogy érje a nozzle-t.
    4 ) Kicsavarod a nozzle-t olyan háromnegyed fordulattal
    5 ) Még lejjebb dugod a PTFE csövet
    6 ) Rögzíted a PTFE cső rögzítőt kötegelővel

    Így tutira nem lesz légrés, sem dugulás.
    Nekem így ~1 évet is kibírt, még különböző anyagok nyomtatása után sem szedtem szét a nozzle-t (TPU-t, PLA-t és PETG-t is nyomtattam)
    Ez a kép mutatja a lényeget.

    Jah és fontos: a rossz retraction érték bizonyos modelleknél mindenképp dugulást fog okozni. Legalább is nálam, jelen beállításoknál még ma is előfordul néha ha sok a retraction. Szerencsés vagyok mert nálam szinte soha nem fordul elő szálazás, ha van akkor is minimális ezért Retractot alig használok, ha használok egyszerűbb modeleknél nem okoz gondot.

    Jah és a fontos 2:
    Ha egy ideig nem használom a nyomtatót ~1hét-hónap, akkor úgy állok neki a nyomtatásnak, hogy hotend 220 fokra (anyagfüggő), ha felmelegedett visszahúzom a filamentet és jó alaposan kitisztítom a nozzle-t tűvel. Időnként pedig újra kalibrálom az extrudert. Egyszerű, 10 perces művelet, de hetekig hozzá sem kell nyúlni utána, csak nyomja az anyagot szépen. :)

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák