Új hozzászólás Aktív témák

  • Darko

    senior tag

    Sziasztok!
    Régóta fontolgatom egy nyomtató vásárlását, most jött el az idő hogy vennék is egyet. Amíg rászántam magam addig nem is nézegettem hogy milyen típusok vannak a piacon, inkább a tárgytervezést tanulgattam szabadidőmben. Viszont most már lassan el is kéne döntenem hogy melyiket gyártó, melyik típusát szerezném be. Már amikor úgy gondoltam hogy eldöntöttem, akkor jött képbe egy másik gyártó nyomtatója, egyenlőre ezeken vagyok túl:
    1. Anycubic I3 S majd X
    2. Creality 5 majd plus
    3. Artillery Sidewinder X1
    Ami biztos hogy kellene, a legalább 300x300 alapméret, és a halkabb működés.
    Jelenleg úgy gondolom hogy a Sidewinder X1 lenne a befutó számomra. Tesztek alapján ez a leghalkabb, a direct driver extrudert is előnyként hozzák fel, viszont lassú és gyengeségének a szalagkábelek eltörését hozzák fel és a nem egyenletes lapfűtést. Meg Z tengellyel is vannak problémái, de csak magasabb tárgyaknál (>300mm). Ja és jóval olcsóbb mint az Ender 5 plus.
    Vagy inkább Ender 5 plus jóval drágábban, de tud annyival többet? A ~100e Ft-os árcédula az szimpatikus számomra, de ha nagyon muszáj akkor többet is rá tudnék szánni.
    Esetleg van másik ajánlott nyomtató ilyen tudással 100 körül?

    http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

Új hozzászólás Aktív témák