Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz Joshi #22682 üzenetére

    Én sem szeretném tovább generálni a vitát, de azért Joshinak is igaza van. Én a 4MAX-ban a trigorilla lapon kicsréltem az XYZ drivereket TMC2208-ra, dampereket nem szereltem bele és csak a driver cserével olyan halk lett, hogy most már csak a ventiket hallani, főleg a tápventit, amíg azt is ki nem cserélem, ha végre megjön Kínából.
    Tehát önmagábnan a driver csere nagyon nagy mértékben csökkenti a motorzajt, amit amúgy nyilván a ház erősít fel, ezért segíthetnek a csendesítésben a damperek, ebben meg Tikakukacnak is igaza van.
    Amúgy anno még a Tevo Tornadoban is cseréltem - muszájból - alaplapot és abba is TMC2208-akat tettem XYZ-re meg LV8729-et az E-re, meg tettem dampereket is a motorok alá, és nem is hallani, hogy megy a gép, oda kell menni megnézni :) . Persze a vezérlő doboz ventijei zúgnak, de azokat mát nem cserélem, mert valószínűleg el fogom adni a Tornadot kihasználatlanság miatt.
    Ja és mind saját tapasztalat, pedig nincs túl jó fülem a magas hangokhoz (ez is saját tapasztalat) :D .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák